Mansur Yavaş, "Halk arasında korku yaratmak" suçlamasıyla Gökçek hakkında suç duyurusunda bulundu - Son Dakika

Mansur Yavaş, "Halk arasında korku yaratmak" suçlamasıyla Gökçek hakkında suç duyurusunda bulundu

03.10.2019 13:56

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Melih Gökçek hakkında "Halk arasında korku yaratmak amacı ile Ankara'nın içme sularıyla ilgili asılsız iddialarda bulunduğunu iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Ankara Büyükşehir Belediye eski Başkanı Melih Gökçek'in Ankara'nın içme sularının kirli olduğunu iddia ederek, hastalıkları bu kirliliğe bağlaması yargıya taşındı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Gökçek'in halk arasında korku ve panik yaratmak amacı ile asılsız iddialarda bulunduğu gerekçesiyle Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Mansur Yavaş, asılsız sosyal medya paylaşımları nedeni ile Gökçek hakkında soruşturma yürütülüp kamu davası açılmasını talep etti.

SAĞLIK BAKANI DA GÖKÇEK'İ YALANLADI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da konu ile ilgili soruları , "İçme sularında geçmiş yıla göre bir farklılık olmadığı, gelen hastaların sıklığının da sayısının da geçen yıldan ciddi anlamda farklı olmadığını gördük. Salgın mevsimsel ve dönemsel… En azından sulardan olmadığını söyleyebiliriz" şeklinde yanıtladı.

Mansur Yavaş, Halk arasında korku yaratmak suçlamasıyla Gökçek hakkında suç duyurusunda bulundu
Mansur Yavaş, Halk arasında korku yaratmak suçlamasıyla Gökçek hakkında suç duyurusunda bulundu

Son Dakika Güncel Mansur Yavaş, 'Halk arasında korku yaratmak' suçlamasıyla Gökçek hakkında suç duyurusunda bulundu - Son Dakika


Son Dakika

Kaçak avcıları hizaya sokacak ceza! Ekipler lüks ciplerine el koydu Ali Koç'tan Hazard iddialarına net yanıt: Böyle bir şeyin olmadığını söyleyebilirim Melek İpek'in öldürdüğü tecavüzcü eşi, sosyal medyadan 'en ölümcül mermi' paylaşımı yapmış Pirzola yediği görüntüyle büyük tepki çeken Nusret özüne geri döndü Sosyal medyadan eşine mesaj atan genci bıçaklayarak yaraladı AK Parti MKYK'da 6-8 Ekim olaylarıyla ilgili teklif Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kızdırdı 10 yaşındaki kızının ilk kez regl olduğunu duyuran Ceyda Düvenci'ye tepki yağdı Başarılı oyuncu Melih Çardak, Arka Sokaklar dizisine dahil oldu