Son Dakika Haberleri: Çocuğu matematik sorusunu çözemeyen anne kalp krizi geçirdi

Çocuğu matematik sorusunu çözemeyen anne kalp krizi geçirdi

5 gün önce

Çin'de 36 yaşındaki bir anne, çocuğu matematik sorusunu çözemeyince sinirlenip kalp krizi geçirdi.

Çin'de yaşayan 36 yaşındaki Wang isimli bir kadın, çocuğunun matematik ödevine yardım ederken kalp krizi geçirdi. Çocuğunun matematik sorularından birini çözememesi üzerine sinirlenen kadın, "Ona defalarca anlattım ancak anlamadı. O kadar sinirlendim ki patlayabilirdim" ifadelerini kullandı.

Sputnik'in haberine göre aniden kalbinin sıkıştığını hissettiğini söyleyen kadın ayrıca "Birden bire kalbim teklemeye başladı ve nefes almakta zorlanmaya başladım" dedi.

SON ANDA HASTANEYE YETİŞTİ

Yaşadığı kriz üzerine eşini arayan kadın, acil bir şekilde hastaneye kaldırıldı. Kadını muayene eden doktor Yang Xiaoxue ise, yaptığı muayene üzerine Wang'da miyokard enfarktüsü veya kalp krizi olduğunu söyledi. Doktor, "Son anda yetişti, eğer biraz daha gecikseydi kalp yetmezliği yaşayacaktı" ifadelerini kullandı. Yang ayrıca, gençlerde kalp rahatsızlıklarının 'kötü beslenme ve stres' nedeniyle arttığını vurguladı.

Wang da, gazetecilere yaptığı açıklamada çocuğunun ödevini yaparken ona sık sık kızdığını ancak 'bu kadar ciddi sonuçları olacağını tahmin etmediğini' söyledi.

PSİKOLOGLAR UYARDI

Hong Konglu psikolog Florence Huang ise, ebeveynlerin duygularını kontrol etmeyi öğrenmeleri gerektiğini söyledi ve "Evde öfke ve saldırganlığın arttığı durumlarda çocukların çocukların öz saygısı olumsuz yönde etkilenebilir ve kendilerini suçlama, aşağılanma ve çaresizlik duyguları hissederler" dedi.

Çocuğu matematik sorusunu çözemeyen anne kalp krizi geçirdi
Haber Yayın Tarihi: 08.11.2019 01:22 

YORUMLAR (11)
  • Drwho: Cocuk üstünde aşırı ders baskısı başarı değil sadece stres ve kaygı getirir.. Hiçkimse o sıralara oturdığunda bütün soruları eksiksiz ve doğru yapmıyordu. Başarı sadece sabırla çalışmaktan geçer.. Bir çocuğa kazandırılması gereken en büyük şey sorumluluk bilincidir.. Cevap Yaz 9 0 Yayından Kaldır
  • ....: Sen anlatı ver ozaman babası ...eminim çok seveceksin hic sinirlenmeyeceksin ... Hayranım sizin gibi babalara boş boş karşıdan bakıp konuşmak yorum yapmak yerine o empati yapin 31 4 Yayından Kaldır
  • Ben benim : Problem ali nin 10 elmasi ve bunun kaçı gitti kaçı kaldı meselesi. Sonuç kalp krizi 1 4 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız


Meraklı vatandaşlar, cesedi görmek için demirlere tırmandılar
Dans pistinde doğan bebek, kulübe ömür boyu ücretsiz girecek Cezaevi firarisi, etek giyip market soydu! O anlar böyle görüntülendi Tartıştığı komşusuna sitenin otoparkında kurşun yağdırdı!