Mavi ve LC Waikiki online mağazalarını da kapattı - Son Dakika

Mavi ve LC Waikiki online mağazalarını da kapattı

Giyim markaları koronavirüs salgını sebebiyle fiziksel satışlara ara verirken, Mavi ve LC Waikiki online satışları da sonlandırdı. Diğer markalar mağaza satışlarındaki kaybı telafi etmek için online satışlarda yüzde 70'e varan indirimler yapıyor.

Koronavirüs salgını sebebiyle vatandaşların önemli bir bölümü 'evde kalın' çağrılarına uyarken perakendecilik de tamamen dijital ortama taşınmış oldu. Mağazalarını kapatan pek çok marka düzenledikleri online kampanyalarla satışlarını artırmaya çalışırken LC Waikiki ve Mavi, online satış kanallarını da kapattı.

Mavi'nin sitesinden yapılan açıklamada 29 Mart itibarıyla online satışların durdurulduğu belirtildi ve online siparişler için iade süresini sitenin açılmasını takiben 90 güne uzattıkları bilgisini verdi.

Mavi ve LC Waikiki online mağazalarını da kapattı

YÜZDE 70'E VARAN İNDİRİMLERE GİTTİ

LC Waikiki de benzer şekilde online mağazası lcwaikiki.com'u kapattığını duyurdu. Mevcut verilmiş siparişlerin ise müşterilere ulaştıralacağını bildirdi. Bu iki marka dışında ise online giyim satışları devam ediyor. Bu dönemde her yıl kışın geride kalmasıyla kışlık ürünlerde her yıl indirim yapılırdı. Ancak fiziksel satışlardaki kaybını telafi etmek isteyen birçok marka yeni sezon ürünlerinde dahi yüzde 70'e varan indirimlere gitti.

Mavi ve LC Waikiki online mağazalarını da kapattı

Mavi ve LC Waikiki online mağazalarını da kapattı
Son dakika: Engelli ve evde bakım yardımı alanların raporlarının geçerlilik süresi uzatıldı


Son Dakika

Türkiye'nin en zenginleri listesine Denizli'nin Babadağ ilçesinden iki isim girdi THY'den bilet değişikliği duyurusu: Planlamalar en kısa zamanda açıklanacak 2. Abdülhamit'in rüya projesi olan Filyos Limanı, ülkeye milyarlarca dolar gelir sağlayacak Almanlardan Türk SİHA'larına büyük övgü: ABD'de bile böylesi yok Kredilerin düşmesiyle otomobil almayı düşünenler dikkat! İşte marka marka en ucuz 2020 model araçlar İstanbul'dan Tekirdağ'daki yazlıklara talep patlaması yaşanıyor, fiyatlar yüzde 30 arttı Havuzlu hobi bahçelerine tarımsal üretime zarar verdiği için yasak geliyor 4 ton gül yaprağından 1 kilo üretilen gül yağının kilosu 46 bin liraya satılıyor Bursalı firma 45 gün kullanılabilen maske üretti Film karesi gibi görüntülerle sardalye sezonu başladı Borsa, 13 gün üst üste yükselerek tarihi bir rekora imza attı Son dakika: Ekonomiye yıllık 1,5 milyar lira kazandıracak Yusufeli Barajı'nda sona geliniyor İkinci el online otomobil pazarında fiyatlar da satışlar da arttı Enerjide normalleşme 1 Temmuz'da başlıyor! Fatura borcu olanların elektrik ve gazı kesilebilecek Dünyanın en zengin insanı olan Amazon'un CEO'su Bezos, ABD'deki protestoları destekliyor