Melih Gökçek: Gezi Olaylarından Sonra Bülent Arınç'ı Başbakan Yapacaklardı - Son Dakika

Melih Gökçek: Gezi Olaylarından Sonra Bülent Arınç'ı Başbakan Yapacaklardı

3 yıl önce

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Gezi olaylarından sonra Bülent Arınç'ı Başbakan yapacaklardı. Bundan yüzde yüz eminim." dedi.

Melih Gökçek: Gezi Olaylarından Sonra Bülent Arınç'ı Başbakan Yapacaklardı, System.String[]

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, TGRT Haber ekranlarında yayınlanan "Neler Oluyor" programına konuk oldu. İhlas Haber Ajansı ve TGRT Haber Ankara Temsilcisi Batuhan Yaşar'ın sorularını cevaplayan Gökçek, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

"BÜLENT ARINÇ TAKSİM PLATFORMUNU ÇAĞIRDI"

Gezi eylemleri sırasında dönemin Başbakanı Erdoğan'ın yurtdışında olduğu dönemde Bülent Arınç'ın vekalet ettiğini hatırlatan Gökçek, "Gezi olayları sırasında Sayın Cumhurbaşkanımız yurt dışındaydı. Bülent Arınç kendisine vekalet ediyor. Bülent Arınç bunları Taksim Platformu adı altında çağırdı. Taksim Platformu Gezi olaylarını güya durdurmak için bir liste sundu. Öneriler listesinde ne diyecek ağacı kesme, yeşil alanı arttır demesi lazım. Bunların 4 tane ana isteği, köprüyü yapma, kanalı yapma, 2 tane termik santrali yapma, en önemlisi de üçüncü havalimanını yapma." şeklinde konuştu.

"GEZİ OLAYLARINDAN SONRA ARINÇ'I BAŞBAKAN YAPACAKLARDI"

Erdoğan'ın yurtdışı gezisi sırasında hükümetin düşürüleceğini ifade eden Gökçek, "İlk defa söylüyorum bunu, yarın da manşet olacak her yerde. Recep Tayyip Erdoğan Gezi olaylarında yurtdışından geldiği zaman düşürülmüş ve bitmiş olacaktı. Partinin içinde FETÖ'cü milletvekilleri hazırdı ve bir FETÖ'cünün lafıdır, Hüseyin Gülerce'nin bizzat kendisine söylenmiştir, 'Bülent Arınç Başbakan olacaktı.' O tarihte hazırlanmış ve bitmişti. Bülent Arınç, şimdi buna 'evet' der, 'hayır' der onu bilemem ama ben bundan yüzde yüz eminim. AK Parti iktidarına yeni bir şekil vereceklerdi. Bu uluslararası bir operasyon, Recep Tayyip Erdoğan'ı uzaklaştırma operasyonu" ifadelerini kullandı.

Melih Gökçek: Gezi Olaylarından Sonra Bülent Arınç'ı Başbakan Yapacaklardı
Haber Yayın Tarihi: 14.03.2017 09:55 Kaynak: İHASon Dakika

Çinli hemşirenin videosu tüm dünyayı salladı: Hükümet yalan söylüyor, enfekte sayısı 90 bin
Kobe Bryant'ın helikopterini kullanan pilotun ses kayıtları ortaya çıktı Koronavirüs ile ilgili tüyler ürperten görüntü! Hastanın kriz geçirdiği anlar kamerada

Son Dakika Haberleri