Son Dakika Haberleri: Mesanesinden 300 Gram Ağırlığında Taş Çıktı

Mesanesinden 300 Gram Ağırlığında Taş Çıktı

8 ay önce

Kütahya'da emekli Hüseyin Doğruer'in mesanesinden ameliyatla 300 gram ağırlığında taş çıkarıldı. Ameliyata ilişkin açıklama yapan Üroloji Uzmanı Op.Dr. İsmail Yiğitibaşı, "Taşın büyüklüğüne biz de şaşırdık." diye konuştu.

Mesanesinden 300 Gram Ağırlığında Taş Çıktı, System.String[]

Kütahya'nın Emet ilçesinde işçi emeklisi Hüseyin Doğruer'in (61) mesanesinden ameliyatla 300 gram ağırlığında taş çıkarıldı.

Emet ilçesi Yarış Köyü'nde yaşayan Hüseyin Doğruer, idrar yapmakta zorlanınca Tavşanlı Doç. Dr. Mustafa Kalemli Hastanesi'ne gitti. Üroloji Uzmanı Op. Dr. İsmail Yiğitbaşı tarafından muayene ve tetkikleri yapılan Doğruer'in mesanesinde büyük bir taş olduğu tespit edildi.

TEK PARÇA HALİNDE ÇIKARILDI

Ameliyata alınan Doğruer'in mesanesinden 300 gram ağırlığında tek parça halinde taş çıkarıldı. Taşın büyüklüğü karşısında doktor ve sağlık personelinin hayrete düştüğünü belirten Hüseyin Doğruer, "Ameliyatla vücudumdan bu ağırlıkta taş çıktı. Doktorumuzun yaptığı başarılı ameliyat sayesinde bu dertten kurtuldum, eski sağlığıma kavuştum" dedi.

Hüseyin Doğruer

"TAŞIN BÜYÜKLÜĞÜNE BİZ DE ŞAŞIRDIK"

Üroloji Uzmanı Op.Dr. İsmail Yiğitibaşı ise "Hastamız bize başvurduğunda gerekli tetkikleri yaparak muayene ettik. Hastamızın mesanesinde yumurta büyüklüğünde bir taş olduğunu gözlemledik. Kendisine kapalı sistem taşı düşürmenin mümkün olmadığını açık ameliyat olması gerektiğini söyledik. Başarılı geçen bir operasyonla taşı çıkardık. Taşın büyüklüğüne biz de şaşırdık. Gerekli tedavilerinin ardından da hastamızı taburcu ettik" diye konuştu.

Mesanesinden 300 Gram Ağırlığında Taş Çıktı
Haber Yayın Tarihi: 24.04.2019 01:02 Kaynak: DHA

YORUMLAR


Talihsiz vatandaşın cansız bedeni "Ölüü" yazan duvarın önünde bulundu
Genç kızın denize atlayıp intihara kalkıştığı anlar kamerada Başörtülü kadına saldıran kadın gülerek adliyeye gitti