Son Dakika Haberleri: MHP'nin Af Teklifine İYİ Parti'den Sert Tepki: Bu Ülkede Genel Af Doğru Değil

MHP'nin Af Teklifine İYİ Parti'den Sert Tepki: Bu Ülkede Genel Af Doğru Değil

3 ay önce

İYİ Parti TBMM Grup Başkanı Ahat Andican, MHP'nin af teklifine karşı Rahşan affını hatırlatarak, "Bu ülkede bir genel af doğru değil. Rahşan affı genişletildi ve bir sürü bu toplum için zararlı insan sokaklarda kaldı." dedi.

İYİ Parti TBMM Grup Başkanı Ahat Andican, katıldığı canlı yayında Rahşan affından sonra suç oranlarından ciddi bir artış yaşandığını söyledi. Andican, "Bu ülkede bir genel af doğru değil. Rahşan affı genişletildi ve bir sürü bu toplum için zararlı insan sokaklarda kaldı. O döneme bakarsanız suç oranlarının da aftan sonra ciddi bir şekilde arttığını görüyoruz." ifadelerini kullandı.

İYİ PARTİ'DEN MHP'NİN AF ÇAĞRIRISINA TEPKİ GELDİ

Halk TV'de Çağlar Cilara'nın konuğu olan İYİ Parti TBMM Grup Başkanı, İstanbul milletvekili Ahat Andican, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 'kader mahkumları' olarak nitelediği suçlulara yönelik yaptığı 'af' çağrısına ilişkin şunları söyledi:

"BU ÜLKEDE GENEL AF DOĞRU DEĞİL"

"Bu ülkede bir genel af doğru değil. Rahşan affı genişletildi ve bir sürü bu toplum için zararlı insan sokaklarda kaldı. O döneme bakarsanız suç oranlarının da aftan sonra ciddi bir şekilde arttığını görüyoruz. O insanların yüzde 40'ı da yeniden suç işleyerek cezaevine girdi."

MHP'nin af teklifi 24 Eylül'de TBMM'ye sunulacak.
O Ses Türkiye'de Bomba İddia: Beyaz ile Hadise Aşk Yaşıyor "Korkuyorum" Diyen Fatih Portakal Hakkında Bir Suç Duyurusu Daha!

Son Dakika! Bakan Albayrak'tan Altını Olanlara Müjde! Pazartesi Günü Başlıyor