Son Dakika Haberleri: Pençe-2 Harekatı'nda örgüte büyük darbe: Milan tanksavar ele geçirildi

Pençe-2 Harekatı'nda örgüte büyük darbe: Milan tanksavar ele geçirildi

5 ay önce

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-2 Harekatı'nda teröristlerce kullanıldığı tespit edilen mağara ve sığınaklarda milan tanksavar füzesi, havan mühimmatı ve drone ele geçirildi.

Irak'ın kuzeyinde Pençe-2 Harekatı kapsamında, terör örgütü PKK tarafından kullanıldığı tespit edilen mağara ve sığınaklar içindeki malzemelerle birlikte imha ediliyor.

Irak'ın kuzeyini karış karış tarayan komandolar, terör örgütünün lojistik kaynaklarına büyük darbe vurdu.

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-2 Harekatı'nda silah, araç ve mühimmatlar ele geçirildiğini açıkladı.

İMHA EDİLDİLER

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Pençe-2 Harekatı'nda tespit edilen 5 odalı girişi ve çıkışı ayrı olan mağarada bir Milan tanksavar füzesi, 7 adet 81 mm'lik havan mühimmatı, 20 adet AK-47 mühimmatı, bir drone, 2 kutu hazır basmalı, uzaktan komutalı el yapımı patlayıcı (EYP) düzeneği, infilaklı fitil, 23 adet gaz maskesi ve örgütsel dokümanlar ile bir kamyonet tespit edilerek imha edildi. Başka bir bölgede tespit edilen ve aktif olarak kullanıldığı anlaşılan 12 sığınakta ise 2 el telsizi, 20 kilogram amonyum nitrat, 8 kullanıma hazır EYP, bir el bombası, piyade tüfeği ve makineli tüfek mühimmatları, 2 lazerle mesafe ölçüm cihazı, 4 el dürbünü, 70 fıçı benzin, 50 fıçı mazot bulunarak imha edildi.

Pençe-2 Harekatı'nda örgüte büyük darbe: Milan tanksavar ele geçirildi
Haber Yayın Tarihi: 17.07.2019 02:20 Kaynak: İHAAracına binen genç kızı ormana götürüp tecavüz eden taksiciye 27 yıl hapis
Türkiye'ye dönüş hazırlığı yapan Cem Uzan'dan yeni iddia: En gizli FETÖ'cü Ahmet Necdet Sezer'dir Cezaevindeki babasını ziyarete gelen 8 yaşındaki kız çocuğunu çırılçıplak aradılar