Son Dakika Haberleri: Muğla'ya özel jetleriyle gelen turistlerin sayısı her geçen gün artıyor

Muğla'ya özel jetleriyle gelen turistlerin sayısı her geçen gün artıyor

1 ay önce

Turizm için önemli bir değere sahip olan Muğla, zengin turistlerin vazgeçilmezleri arasında. Özel jetleri ile kente gelenlerin sayısı her geçen gün artarken, Milas-Bodrum Havalimanı da yolcu uçaklarından fazla özel jetlere ev sahipliği yapıyor.

Türk turizminin en önemli merkezlerinden Muğla'nın Bodrum ilçesi, yurt içi ve yurt dışından çok sayıda zengin turisti ağırlıyor. Özel yat ve tekneleri ile gelen yerli ve yabancı turistlerin yanı sıra, özel jetleri ile de gelen konuklarda her geçen yıl artış yaşanırken, Milas-Bodrum Havalimanı da yolcu uçaklarından fazla özel jetlere ev sahipliği yapıyor.

JETLER SERVET DEĞERİNDE

Günün her saati yoğun bir hava trafiğine sahne olan Milas-Bodrum Havalimanı, zaman zaman kalkış yapacak uçaklar inişler nedeniyle pistte beklemek ve kısa süreli rötar yapmak zorunda kalıyor. Milas-Bodrum Havalimanının bir bölümü özel jetlere ayrılırken, milyon dolarlık özel yolcu jet uçakları yolcu taşıma kapasitesine göre birer servet değerinde.

KİRALAMA FİYATLARI DUDAK UÇUKLATIYOR

Günübirlik 7 kişilik bir özel jetin günlük kirası uçuş mesafesine göre değişiyor. Ankara- İstanbul arası 7 kişilik hafif jetin uçuş kirası 30-35 bin TL'den başlıyor. 9 kişilik bir jet ise 45-50 bin TL arasında değişiyor.

Haber Yayın Tarihi: 18.07.2019 10:00 Kaynak: İHA3 kamyonetin içindeki 50 teröristin hareketliliği Mardin'den görüntülendi
Dışkısını bağışlayarak öğrenci okutuyor Kadın öğretmen, 15 yaşındaki kız öğrencisiyle ilişkiye girdi