"Yeke Yeke" şarkısıyla bilinen Gineli sanatçı Mory Kante 70 yaşında hayatını kaybetti - Son Dakika
BBC

"Yeke Yeke" şarkısıyla bilinen Gineli sanatçı Mory Kante 70 yaşında hayatını kaybetti

Afrika müziğinin dünya çapında tanınmasında büyük katkısı olan ve Yeke Yeke şarkısı milyarlarca insan tarafından bilinen Gineli sanatçı Mory Kante, 70 yaşında hayatını kaybetti.

Mory Kante'nin oğlu Balla Kante, Fransız haber ajansı AFP'ye yaptığı açıklamada, babasının bu sabah başkent Conakry'de tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdiğini açıkladı.

"KRONİK HASTALIĞI VARDI"

Balla Kante, babasının ölüm nedeninin "tedavi edilemeyen kalp sorunları" olduğunu söyledi. Kante, "Babamın kronik hastalığı vardı. Sık sık tedavi için Fransa'ya gidiyordu ancak koronavirüs nedeniyle son dönemde bu mümkün olmadı" dedi.

"YEKE YEKE' ŞARKISI MİLYARLARCA İNSAN TARAFINDAN BİLİNİYOR

Ünlü vokalist ve kora çalgıcısı Mory Kante, özellikle 1987 yılında seslendirdiği "Yeke Yeke" adlı şarkısıyla uluslararası alanda tanınmıştı.

"Yeke Yeke", Afrikalı bir sanatçının bugüne kadar en yüksek satış rakamına ulaşan şarkısı olmuştu.

 Yeke Yeke şarkısıyla bilinen Gineli sanatçı Mory Kante 70 yaşında hayatını kaybetti
BBC
YORUMLAR (3)

Son Dakika

ABD'li hakim, tecavüze uğrayan kadına sorduğu soru sonrası görevden alındı 20 cariyesiyle lüks otele kapanan Kral yaptığıyla tartışma yarattı İngiltere'de ilk kez başörtülü bir kadın hakim oldu Kan donduran olay! 11 yaşındaki oğlunu öldürüp hiçbir şey olmamış gibi kayıp ilanı verdi Öfkeli baba, Müslümanlıktan Hristiyanlığa geçen kızını diri diri yakmak istedi Gerginliğin arttığı Himalayalar sınırına Çin ve Hindistan binlerce asker gönderdi Salgın dönemindeki en ilginç olay! Cenazesinden bir ay sonra evine döndü ABD'li perakende şirketi Tuesday Morning, koronavirüs nedeniyle iflas erteleme başvurusu yaptı Üzüm bağının altından çıkan 1700 yıllık tarihi eser görenleri büyüledi 1.700 akıl hastasının yanlışlıkla taburcu edildiği Galler'de, yetkililer şaşkın Trump, polis tarafından boğularak öldürülen George Floyd hakkında ilk kez konuştu Cilt bakım losyonlarındaki tehlike! Korkunç kareleri hemşire paylaştı ABD'de sular durulmuyor! Dün başlayan protestolar, yağmalamayla devam ediyor TikTok'a yüklenen video sayesinde 2 senedir kayıp olan babasını buldu ABD'deki ırkçılık karşıtı protestolar, şiddet eylemlerine dönüştü