Mursi ve Mübarek Mahkemede Yüz Yüze Geldi - Son Dakika

Mursi ve Mübarek Mahkemede Yüz Yüze Geldi

26.12.2018 17:54
Mursi ve Mübarek Mahkemede Yüz Yüze Geldi, System.String[]

Mısır'ın iki eski Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek ve Muhammed Mursi, Kahire mahkemesinde yüz yüze geldi.

Mısır'ın iki eski Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek ve Muhammed Mursi, Kahire mahkemesinde yüz yüze geldi. Hüsnü Mübarek, Muhammed Mursi'nin yargılanmasında şahitlik yaptı.

Mısır'ın devrik Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek, ülkede 30 Haziran 2012 seçimlerinde başkanlık görevine gelen ve temmuz 2013'de darbeyle devrilen Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin yargılandığı "Hapishaneler Baskını" davasında tanık olarak dinlendi.

Oğulları Ala ve Cemal ile mahkemeye gelen Hüsnü Mübarek, Cumhurbaşkanı Abdulfettah Sisi'den izin alacağını ileri sürerek mahkemenin birçok sorusuna cevap vermekten kaçındı. Böylece, Mübarek ve Mursi ilk kez yüz yüze gelmiş oldu.

Bugünkü duruşmaya katılan Muhammed Mursi, daha önce idam cezasına çarptırılmış ancak Temyiz Mahkemesi kararı bozmuş ve yargılamanın yeniden yapılmasına karar vermişti.

Mısır'ı 1981-2011 yılları arasında idare eden 90 yaşındaki asker kökenli Hüsnü Mübarek, 2011'in Ocak ayında başlayan halk gösterilerinden sonra 10 Şubat 2011'de önce yetkilerini yardımcısı Ömer Süleyman'a devretmiş, ertesi gün de istifa etmişti. Mısır'ın seçimle göreve gelen ilk Cumhurbaşkanı olan Muhammed Mursi, 2013'de Savunma Bakanı Abdulfettah Sisi tarafından askeri darbe ile devrilmişti. - KAHİRE

Mursi ve Mübarek Mahkemede Yüz Yüze Geldi
Mursi ve Mübarek Mahkemede Yüz Yüze Geldi
Mursi ve Mübarek Mahkemede Yüz Yüze Geldi

Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Mursi ve Mübarek Mahkemede Yüz Yüze Geldi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Avrupa Birliği, korona aşısı üreticilerine dava açmaya hazırlanıyor ABD'de koronavirüs aşısı yaptıran bir kişi, saatler sonra hayatını kaybetti Dünya gündeminden düşmeyen Türk İHA'ları şimdi de Netflix belgeselinde Son Dakika: Fenerbahçe Mesut Özil ile 3.5 yıllık sözleşme imzalandığını duyurdu Yaşadığı hastalık sonrası 46 kiloya düşen Seren Serengil'in tedavisi sonuç verdi Türkiye'de insanlar doğduğu kentte yaşasaydı en kalabalık il Şanlıurfa olacaktı Birçok dizide oynayan Ercan Yalçıntaş sahte içkiden hayatını kaybetti Wanda bu kez zafer kazandı! Cinsel ilişki kaseti nedeniyle tazminat ödeyecekler