Son Dakika Haberleri: Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz: Dev gibi orduları yendik

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz: Dev gibi orduları yendik

6 ay önce

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Yahya Kemal Beyatlı'nın Akıncılar şiirinin sözlerini okuyarak, "İşte Galatasaray da çok az bir sayıyla, binlerce kişiden oluşan cepheye karşı mücadele etti ve dev gibi orduları yendik, uluslararası çapta" dedi.

Konya Galatasaray Taraftar Derneği tarafından şampiyon kutlama gecesi düzenlendi. Geceye son alınan şampiyonluk ve Türkiye kupası getirildi. Geceye katılan Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, otistik öğrencilerden oluşan mehter ekibinin gösterisini izledikten sonra kürsüye çıkıp konuşma yaptı.

"16 AY İÇİNDE 3 KUPA ALDIK"

Cengiz, mehter takımının gösterisini izlerken aklına Yahya Kemal Beyatlı'nın şiirinin geldiğini belirterek, "Bin atlı akınlarda çocuklar gibi şendik. Bin atlı o gün dev gibi bir orduyu yendik' İşte Galatasaray'da çok az bir sayıyla, binlerce kişiden oluşan cepheye karşı mücadele etti ve dev gibi orduları yendik, uluslararası çapta. Ne mutlu bize ki Galatasaraylıyız, ne mutlu bize ki Galatasaray'a gönül verdik. Biz göreve geldiğimiz andan itibaren sizin bize verdiğiniz desteği hissettik. Gerek Konya'da, gerek Edirne'de, gerek Ardahan'da, gerek İzmir'de, Antalya'da, her yerde biz bunu hissettik. Sizden aldığımız o güçle bizlere karşı mücadele eden bütün unsurlarla mücadele ettik ve başarılı olduk. 16 ay içinde 3 kupa aldık. İnanıyorum ki inşallah 7 Ağustos Ankara'da 4'üncü kupayı kaldırırız" diye konuştu.

"MÜZEMİZDE BİNLERCE KUPA VAR"

Kulüp müzesinde binlerce kupanın olduğunu ifade eden Cengiz, "Müzemizde binlerce kupa var. Beyoğlu'na koyduğumuz ve müzemize sığdıramadığımız 3 bin kupa daha var. Biz bu kupalara katlı vermiş, bizi bu günlere getirmiş Ali Sami Yen'den bu tarafa bütün yöneticilere, taraftara teşekkür ederiz." dedi.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz: Dev gibi orduları yendik
Haber Yayın Tarihi: 19.06.2019 11:01 Kaynak: DHA

YORUMLAR


Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor! Enerji Kimlik Belgesi almak artık zorunlu
Devlet hastanesinin acilinde doktor ve hemşirelerden köpük partisi Cinsel içerikli paylaşımlar yapan Ömür Gedik, tepkilerin odağı oldu