Nagatomo İçin Önemli İddia; "2019'da Dönebilir" - Son Dakika

Nagatomo İçin Önemli İddia; "2019'da Dönebilir"

2 yıl önce

Galatasaray'daki sakatlar kervanına son eklenen isim olan Nagatomo en az 3 hafta sahalardan uzak kalacağı öğrenildi.

Nagatomo İçin Önemli İddia;

Son haftalarda üst üste yaşanan aksilikler sarı-kırmızılıların adeta kabusu olurken, Aslan son olarak Nagatomo'yu kaybetti. Şampiyonlar Ligi'ndeki Schalke karşılaşmasının 82. dakikasında sakatlanıp yerini Ömer Bayram'a bırakan Japon yıldız dün geceyi hastanede geçirdi. Ciğerinde sönme olan ve 2 gün daha hastanede yatacak olan deneyimli yıldız en az 3 hafta yeşil sahalardan uzak kalacak.

Deneyimli sol bek oyuncusunu bekleyen asıl tehlike vücudunun uygulanacak tedaviye yanıt verip vermeyeceği. Futbolcunun sağlık durumunda herhangi bir olumlu gelişme yaşanmazsa ameliyat olması gündeme gelecek. Şayet Yuto Nagatomo bıçak altına yatarsa sahalara dönmesi yeni yılı bulacak.

Konuyla ilgili olarak sarı-kırmızılı kulüpten şu açıklama yapıldı: "Schalke 04 maçı sırasında göğsüne gelen top sonrası, sakatlanarak oyundan çıkmak zorunda kalan Yuto Nagatomo'nun saha kenarında yapılan ilk muayenesinde sağlık heyetimizin riskli bir durumu fark etmesinin ardından oyuncumuz, ileri tetkik ve tedavi amacıyla sponsor hastanemize sevk edilmiştir.

TÜPLÜ MÜDAHALE

Hastanede yapılan ilk değerlendirmede oyuncumuza aldığı darbeye bağlı olarak pnömotoraks (akciğer sönmesi) teşhisi konmuş olup, duruma müdahale edilerek oyuncumuzun akciğerine tüp uygulanmıştır. Durumu iyi olan ve birkaç gün hastanede takipleri devam edecek oyuncumuz Yuto Nagatomo ilgili ileri bir tedavi gerekip gerekmeyeceği yapılacak değerlendirme sonrası netleşecektir." (Vatan)

Kaynak: Skorer

Haber Yayın Tarihi: 26.10.2018 11:20 

YORUMLAR


Son Dakika

Son Dakika: Elazığ'daki depremde ölü sayısı 18'e yükseldi
Elazığ'daki depremden yürek burkan görüntü! Çocuklarını korumak için kendisini siper etti Deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür: Doğu Anadolu fay hattı uyanmaya başladı

Son Dakika Haberleri