Nevşehir sağlıklı yaşam için pedal çevirdi - Son Dakika

Nevşehir sağlıklı yaşam için pedal çevirdi

04.08.2019 13:22

- Nevşehir sağlıklı yaşam için pedal çevirdiNEVŞEHİR - Nevşehir'de, AK Parti Milletvekili Yücel Menekşe, Belediye Başkanı Rasim Arı ile beraberindeki gençler ve vatandaşlar "Sağlıklı Yaşam İçin Pedal Çevir" projesi kapsamında düzenlenen bisiklet turunda pedal çevirdi.

- Nevşehir sağlıklı yaşam için pedal çevirdi

NEVŞEHİR - Nevşehir'de, AK Parti Milletvekili Yücel Menekşe, Belediye Başkanı Rasim Arı ile beraberindeki gençler ve vatandaşlar "Sağlıklı Yaşam İçin Pedal Çevir" projesi kapsamında düzenlenen bisiklet turunda pedal çevirdi.

Nevşehir Belediyesi tarafından kentte bisiklet kullanımını teşvik etmek ve sağlıklı yaşama dikkat çekmek için Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve Doyuran Kavşağı önünden başlayan bisiklet turu Diriliş Meydanında tamamlandı.

Etkinliğe katılan AK Parti Nevşehir Milletvekili Yücel Menekşe, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, belediye başkan yardımcıları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar pedal çevirdi.

Özellikle gençlerin ilgi gösterdikleri etkinlikte bisikleti olmayan vatandaşlar için Nevşehir Belediyesi tarafından emanet bisiklet verildi.

Etkinlik sonunda turun bitiş noktası olan Diriliş Meydanında katılımcılara Nevşehir Belediyesi tarafından çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Bizler toplumun daha sağlıklı olması için hareketliliğin gerekliliğine inandıklarını ve sporun toplumumuzda bir kültür olması için zemin hazırladıklarını belirten Belediye Başkanı Rasim Arı, Nevşehir'de bisiklet kullanımının yaygınlaşmasını arzu ettiklerini vurguladı. Arı, "Bunun için de bisiklet yollarına destek veriyoruz. Bir yandan mevcut bisiklet yollarımızı onararak daha konforlu hale getirmeye çalışırken bir yandan da yeni bisiklet yolları oluşturmak için çalışmalar yapıyoruz. Halkımız Avanos ve Ürgüp yollarında bulunan bisiklet yollarımızın başlangıç ve bitiş noktalarındaki istasyonlarda hazır bulunan bisikletleri kart sistemleri ile kullanabiliyor. Nevşehir'in değişik bölgelerinde yeni bisiklet yolları oluşturarak sağlıklı bir nesil yetiştirme, sağlıklı bir toplum olma konusunda elimizden gelen gayreti göstereceğiz." dedi.

AK Parti Nevşehir milletvekili Yücel Menekşe ise açıklamasında, " Önemli olan yürüyüş olsun, bisiklet olsun bu gibi sporları yaşamımızın her alanına sokarsak geleceğimiz olan gençlere de sağlıklı yaşam için spor yapmayı alıştırmış oluruz. Nevşehir'de sağlıklı yaşam için pedal çeviriyoruz etkinliği düzenleyen Belediye Başkanımız Rasim Arı'ya teşekkür ederim" diye konuştu.

Nevşehir sağlıklı yaşam için pedal çevirdi
Nevşehir sağlıklı yaşam için pedal çevirdi
Nevşehir sağlıklı yaşam için pedal çevirdi
Nevşehir sağlıklı yaşam için pedal çevirdi

- Kaynak: İHA

Son Dakika Genel Nevşehir sağlıklı yaşam için pedal çevirdi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Söke'de deprem sırasında taş ocağından kopan kaya parçaları korkuttu Son Dakika: İzmir'de kurtarma çalışmalarının simge ismi Buse, 9.5 saat sonra enkazdan kurtarıldı İzmir'deki depremde enkaz altında kalan 28 yaşındaki futbolcu kurtarıldı Yakınları, Kulalı anne-kızın enkaz altında olduğunu sosyal medya hesaplarından paylaştı Deprem sonrası aşağılayıcı paylaşımlarda bulunan 16 kullanıcı tespit edildi, 3 kişi gözaltında İzmir'deki şiddetli depremin ardından enkaz altında kalan bir kişi, mesajla yardım istedi İzmir'de meydana gelen deprem sonrası dünyadan Türkiye'ye destek mesajları yağdı Mustafa Kılıç isimli sosyal medya kullanıcısı, İzmir depremini 15 saat önceden haber verdi