Son Dakika Haberleri: New York'un Ünlü Mafya Babalarından Frank Cali Evinin Önünde Öldürüldü
BBC

New York'un Ünlü Mafya Babalarından Frank Cali Evinin Önünde Öldürüldü

9 ay önce

ABD'de uzun süredir faaliyet gösteren İtalyan kökenli mafya babası Frank Cali, evinin önünde vurulmasının ardından kaldırıldığı hastanede öldü.

New York'un Ünlü Mafya Babalarından Frank Cali Evinin Önünde Öldürüldü, System.String[]

New York'un Gambino ailesinden olan ünlü mafya babası Frank Cali, çarşamba akşamı evinin önünde vurulmasının ardından kaldırıldığı hastanede öldü. Amerikan basını, kentte 1985'ten beri ilk kez bir mafya liderinin hedef alınarak öldürüldüğünü yazdı. İtalyan kökenli Gambino ailesinin New York'taki en büyük 5 mafya ailesi arasında gösterildiği belirtildi.

6 EL ATEŞ ETTİKTEN SONRA ARABAYLA EZDİLER

Görgü tanıkları ve adları açıklanmayan polis kaynaklarının verdiği bilgilere göre, Cali'ye en az 6 el ateş açıldı, daha sonra üzerinden bir araçla geçildiği söylendi. Kimlikleri belirlenemeyen saldırganın mavi bir araçla kaçtığı belirtiliyor. 53 yaşındaki Cali'nin mensubu olduğu Gambino'nun, ABD'de uzun süredir faaliyet gösteren İtalyan kökenli en büyük 5 mafya ailesinden biri olduğu biliniyor. 1985'te yine Gambino ailesinden Paul Castellano bir restoranın dışında öldürülmüştü.

Ünlü mafya babası Frank Cali

2015 YILINDA YÖNETİMİ DEVRALMIŞTI

New York polisi cinayetin nedeninin bilinmediğini açıklarken, yapılan yazılı açıklamada, henüz gözaltına alınanın olmadığı, soruşturmanın sürdüğü bildirildi. Frank Cali, mafyanın yönetimini 2015 yılında Domenico Cefalu'dan devralmıştı.

Cali'nin bu zamana kadar sadece tek bir mahkumiyetinin olduğu, haraç almak suçundan 16 ay hapiste kaldığı belirtiliyor. Gambino ailesinin en ünlü üyesinin ise 1992'de 13 kişiyi öldürmekten ve başka suçlardan mahkum olan John Gotti olduğu kaydediliyor. Gotti, 2002 yılında ölmüştü.

BABA FİLMİ DE OLAY MAHALLİNİN YAKININDA ÇEKİLMİŞTİ

Staten Island ilçesinin Todt Hill mahallesi suç şebekeleriyle ünlü. 1972 yapımı Baba filmindeki mafya organizasyonunun başındaki kurgu karakter Don Corleone'nin evi de filmde bu bölgede yer alıyordu.

Genovese, Gambino, Lucchese, Colombo ve Bonanno mafya ailelerinin de çok uzun süredir New York'taki organize suç şebekelerini kontrol ettikleri biliniyor.

New York'un Ünlü Mafya Babalarından Frank Cali Evinin Önünde Öldürüldü
BBC
Haber Yayın Tarihi: 14.03.2019 02:09 

YORUMLAR


Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor! Enerji Kimlik Belgesi almak artık zorunlu
Devlet hastanesinin acilinde doktor ve hemşirelerden köpük partisi Türk şirketi Anex Tour, Alman Thomas Cook'u satın aldı