Nihat Özdemir'den Süper Kupa için açıklama: 4 takımla oynanabilir - Son Dakika

Nihat Özdemir'den Süper Kupa için açıklama: 4 takımla oynanabilir

3 ay önce

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Süper Kupa maçlarının izlenme oranlarının artması ve pastanın büyümesi için gerekirse statü değişikliği yapılıp sadece 4 takımla oynanabileceğini açıkladı.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Süper Lig'in izlenme oranını arttırmak için çalışmalar yaptıklarını açıklarken, Süper Kupa için ise yeni bir formül hazırladıklarını duyurdu.

"ŞAMPİYONLAR LİGİ'NE İKİ TAKIM!"

Nihat Özdemir, Türk takımlarının Avrupa'ya daha fazla takımla gitmesi ve başarılı olması gerektiğini vurgularken, "Şampiyonlar Ligi'ne bir değil, iki takım göndermeliyiz! 12 yıldır tek takımla katılıyoruz, mali kaybı siz hesap edin! Son yıllarda arzuladığımız sonuçlardan uzağız, bu tabloyu tersine çevirmeliyiz. Avrupa'da birçok kulüp Şampiyonlar Ligi geliriyle ayakta duruyor" açıklamasını yaptı.

SÜPER KUPA İÇİN 4 TAKIM FORMÜLÜ

Süper Kupa'da yapılabilecek statü değişikliğine de deyinen Nihat Özdemir, "Pastayı büyütmeliyiz. İzlenme oranlarını artırmalıyız. Süper Kupa'nın statüsünü değiştirelim, 4 takım yapalım ve yurt dışında oynayalım. Ocak'tan sonra ekonomik şartları yerine getirmeyenler için daha ağır şartlar gelecek, puan silme hatta küme düşme olacak." dedi.

Nihat Özdemir'den Süper Kupa için açıklama: 4 takımla oynanabilir
beIN Sports, Süper Lig maçlarını Amerika'da ücretsiz yayınlayacak

Mustafa Cengiz'den Falcao'nun sakatlığı için açıklama: Kimse salak değil

Fenerbahçe Beko deplasmanda Barcelona'dan 26 sayı fark yedi

Haber Yayın Tarihi: 21.11.2019 12:14 

YORUMLAR


Son Dakika

Çinli hemşirenin videosu tüm dünyayı salladı: Hükümet yalan söylüyor, enfekte sayısı 90 bin
Koronavirüs ile ilgili tüyler ürperten görüntü! Hastanın kriz geçirdiği anlar kamerada Soylu, HDP'li Ergani Belediyesi'nin yardımlarının neden kabul edilmediğini açıkladı

Son Dakika Haberleri