Son Dakika Haberleri: Nurşen Mazıcı: Merkez Sağın Allah'ı Paradır

Nurşen Mazıcı: Merkez Sağın Allah'ı Paradır

6 yıl önce

CNN Türk'te açıklamalar yapan Prof. Dr. Nurşen Mazıcı, merkez sağ seçmeninin paraya odaklı hareket ettiğini söyleyerek ağır hakaretler etti.

Nurşen Mazıcı: Merkez Sağın Allah'ı Paradır, System.String[]

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Nurşen Mazıcı, "Siyaset ahlakı en zayıf olan kesimi merkez sağdır. Onların Allah'ı, kitabı, mezhebi, dini her şeyi paradır." dedi.

CNN Türk'te Akif Beki'nin sunduğu Baştan Sona programında Nurşen Mazıcı, merkez sağ seçmenine ağır hakaretler etti.

İşte Mazıcı'nın o açıklamaları:

AKP devleti güçlendirmeye çalışıyor, birey hak ve özgürlükleri üzerinden gitmiyor. Başörtüsüyle bir yere girme sorununu çözmüş olmak, temel hak ve özgürlüklerini verme anlamına da gelmiyor tek başına.

AKP'YE OY VERENLER SAMİMİ

AKP'ye oy veren, en sahtekarlar, eğitimi daha düşük olan, gelir durumu daha düşük düzeyde olanlar değil. Onların çok samimi olduğunu da biliyorum. Türkiye'nin siyaset ahlakı en zayıf olan kesimi merkez sağdır. AKP'yi bu seçimde tekrar yükselten merkez sağ oldu. Önce merkez sağ kendini toplasın.

PARA NEREDEYSE ORAYA DÖNERLER

Merkez sağ böyledir, para neredeyse onlar oraya dönerler. Bütün seçimleri manipüle ederler. Askeri darbe olduğunda askeri darbeyi desteklediler, laikliği gözardı ettiler. Şimdi bakıyorsunuz, İslamcı bir parti olan AKP'yi destekliyorlar. Yarın komünist partisi gelse, çıkarlarını orada görse, merkez sağ oraya da verir. Onların Allah'ı, kitabı, mezhebi, dini her şeyi paradır.

AKİF BEKİ'DEN MAZICI'YI SORU: YANLIŞ MI BU?

Merkez sağ ile ilgili aşağılayan sözlerini "para neredeyse oraya oy verirler, ekonomik istikrarın sürebileceği yere oy verirler" ifadeleriyle sürdürmek isteyen Mazıcı'ya Akif Beki'den çarpıcı bir soru geldi. Beki, "yanlış mı bu" dedi. Mazıcı ise durumu şöyle toparlamaya çalıştı: "Yanlış ya da doğru demiyorum ben. "Benim kimliğim de tanınsın" diyen seçmenin oranı yüzde 25'i geçmiyor. 43'e kadar çıkan, dinle falan hiç ilgisi olmayan, sadece ekonomik istikrarsızlık olmasın diye veren merkez sağ diyorum. Bunlar da dindar bir kitle değil."

Nurşen Mazıcı: Merkez Sağın Allah'ı Paradır
Haber Yayın Tarihi: 19.04.2014 08:24 İBB Başkanı İmamoğlu, eşinin dergiye verdiği pozlar hakkında ilk kez konuştu: Bilseydim engellerdim
Mucize Doktor'un fragmanı hatalı bir cümleden dolayı kaldırılıp yeniden yüklendi İranlı Hulk, Amerika'daki kafes dövüşü turnuvasına katılacak