Son Dakika Haberleri: Nusaybin'de HDP'li milletvekillerine tepki: İhanet ettiğiniz bayrağın altında yaşamayacaksınız

Nusaybin'de HDP'li milletvekillerine tepki: İhanet ettiğiniz bayrağın altında yaşamayacaksınız

24 gün önce

Mardin'in Nusaybin ilçesinde basın açıklamasına katılmak için gelen HDP'li milletvekillerine, elinde Türk bayrağı taşıyan bir kişi sert tepki gösterdi.

Suriye'de terör örgütü YPG/ PKK işgali altındaki bölgelerden düzenlenen saldırılarda 11 kişinin şehit olduğu Nusaybin'de, Mardin Emek ve Demokrasi Platformunun düzenleyeceği basın açıklamasına katılmak için HDP Mardin Milletvekili Pero Dündar ile HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran ile KESK Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik de KESK Şube binası önüne geldi.

"İHANET ETTİĞİNİZ BAYRAĞIN ALTINDA YAŞAMAYACAKSINIZ"

Açıklama öncesi elinde Türk bayrağı taşıyan bir kişi, HDP milletvekillerinin de yer aldığı gruba yönelik, "Nusaybin'e bomba atan terörü örgütünü mü destekleyeceksiniz? Ben vatandaşım, Nusaybinliyim. İhanet ettiğiniz bayrağın altında yaşamayacaksınız." şeklinde tepkisini dile getirdi.

Bu sırada polis ekipleri, söz konusu kişiyi bölgeden uzaklaştırdı. Grup, basın açıklamasının ardından dağıldı.

Nusaybin'de HDP'li milletvekillerine tepki: İhanet ettiğiniz bayrağın altında yaşamayacaksınız
Haber Yayın Tarihi: 20.10.2019 03:57 Kaynak: AAZorunlu nedenler sonucu işinden uzak kalanlar, istediklerinde yeniden hizmete alınacak
Bornozlu haliyle video çeken Şeyma Subaşı, frikik vermekten zor kurtuldu O pankartı gören sürücüler kornaya basmadı, gürültü bıçak gibi kesildi