Sitede kötü kokular yayıldı, ihbar üzerine olay yerine gelen ekipler şaşkına döndü - Son Dakika

Sitede kötü kokular yayıldı, ihbar üzerine olay yerine gelen ekipler şaşkına döndü

28 gün önce

İstanbul Pendik'te sitede sakinleri, bir daireden yayılan kötü kokular nedeniyle ihbarda bulununca vahim gerçek ortaya çıktı. Kokunun kaynağının, aynı evde yaşayan anne ve oğlunun biriktirdiği çöpler olduğu anlaşıldı.

Pendik'te sitede sakinleri, bir daireden yayılan kötü kokular nedeniyle ihbarda bulununca gerçek ortaya çıktı. Kokunun kaynağının, aynı evde yaşayan anne ve oğlunun biriktirdiği çöpler olduğu anlaşıldı. Ayağından yaralı kadın, sandalyeye oturtularak ambulansa alındı, burada tedavi edildi. Evdeki poşetlerce çöp kamyonlara yüklendi, ardından çöplerden arındırılan ev dezenfekte edildi. Evin temizlenmesiyle site sakinleri rahat bir nefes aldı.

EVDEN TONLARCA ÇÖP ÇIKTI

Pendik Yenişehir mahallesi Menekşe Sokak'ta bulunan bir sitenin sakinleri, bir süredir çevreye yayılan kötü kokular nedeniyle yetkililere ihbarda bulundu. Ekipler, siteye yayılan kokunun kaynağının Nilüfer Hayrunnisa Koca ve oğlu Gurur Koca'nın evlerinde biriktirdikleri çöpler olduğu anlaşıldı. Yaşlı kadının aynı zamanda kedi ve köpek beslediği evde biriken tonlarca çöpü tahliye etmek için Pendik Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Sosyal İşler Müdürlüğü çalışma başlattı.

YATAĞI DEĞİŞTİRİLDİ

Temizlik çalışmalarından önce ayağından yaralı kadın sandalyeye oturtularak evden dışarı çıkartıldı. Ekipler evi temizledikleri sırada kadının ayağına ambulansta pansuman yapılarak tedavi edildi. Aynı zamanda kadının vaktinin çoğunu geçirdiği eski yatak alınarak yerine yenisi verildi. Çöplerin çıkarılmasının ardından evde dezenfekte çalışmaları yapıldı. Evden çıkarılan poşetlerce çöp, kamyona yüklendi. Temizlik çalışmalarının ardından yaşlı kadın tekrar evine çıkarıldı. Kokunun dinmesiyle beraber site sakinleri rahat bir nefes aldı.

"İÇERİNİN BU KADAR PİS OLDUĞUNU BİLMİYORDUK"

Apartmanda oturan bir vatandaş, "kapı hiç açılmıyordu. Devamlı kapalı duruyordu. Kapıdan geçerken koku alıyorduk ama yapacak bir şey yok. Hem kedi hem köpek besliyordu. Biz birkaç kez atmasını istedik ama atmam dedi. En sonunda belediyeye haber verildi. İçerinin bu kadar pis olduğunu bilmiyorduk" dedi.

Çöplerin biriktirildiği evde yapılan temizlik çalışmaları drone ile havdan görüntülendi.

Sitede kötü kokular yayıldı, ihbar üzerine olay yerine gelen ekipler şaşkına döndü
Haber Yayın Tarihi: 22.01.2020 09:40 Kaynak: İHASon Dakika

30 yıldır biriktirdiği telefonlarla koleksiyon oluşturdu
Şehir şehir gezip topladığı takunyaları tarihi dizilere kiralıyor İnternette eskort kadın ararken iki kez üst üste dolandırıldılar