Patrik Kirill, koronavirüse karşı "mucizevi şefkat ikonuyla" Moskova'yı dolaşıp dua etti - Son Dakika

Patrik Kirill, koronavirüse karşı "mucizevi şefkat ikonuyla" Moskova'yı dolaşıp dua etti

Tüm dünyada koronavirüse karşı mücadele devam ederken, Rusya Ortodoks Kilisesi Patriği Kirill de dün Ortodoksların mucize yarattığına inandıkları 'Şefkat' ikonuyla Moskova'yı gezip dua etti.

Tüm dünyada koronavirüse karşı mücadele devam ederken, Rusya Ortodoks Kilisesi Patriği Kirill de dün Ortodoksların mucize yarattığına inandıkları 'Şefkat' ikonuyla Moskova'yı gezip dua etti.

Moskova'daki rezidansından ikonla birlikte siyah bir Mercedes minibüse binen Patrik, MKAD Çevre Yolu'na çıkarak tüm şehri çember yoldan dolaştı ve dua etti. Kirill'in ikonlu dua turu, bir TV kanalı tarafından canlı yayınlandı.

Patrik Kirill, koronavirüse karşı 'mucizevi şefkat ikonuyla' Moskova'yı dolaşıp dua etti

MUCİZE YARATTIĞINA İNANILIYOR

Kiliseden daha önce yapılan açıklamada, "Şefkat- Umileniye' ikonunun 1908'de aziz ilan edilen Rus din adamlarından Sarovlu Serafim'in (1759-1833) önünde dua ettiği mucize yaratan ikon olduğu, 1927'de komünistler tarafından Diveyovo Manastırı kapatıldığında inananlar tarafından kurtarılarak bugüne kadar gizlendiği" belirtilmişti.

Patrik Kirill, tüm Ortodoksları kiliseye gelmeden evlerinden dua etmeye, kiliselerde hijyen nedeniyle haçları ve ikonları öpmemeye çağırmıştı.

Patrik Kirill, koronavirüse karşı 'mucizevi şefkat ikonuyla' Moskova'yı dolaşıp dua etti

MOSKOVA'DA ÖLÜ SAYISI 38'E ÇIKTI

Öte yandan Cuma akşamı Moskova'da 4 koronavirüs hastasının daha öldüğü açıklandı. Böylece ölü sayısı 38'ye çıktı.

Yetkililer ölenlerden 3'nün 80-86 yaşları arasında, birinin de 34 yaşında olduğunu belirttiler.

Tüm hastaların zatürre hastası oldukları ve aynı zamanda koronavirüsü taşıdıkları bildirildi. 34 yaşındaki hastanın bronşit ve kalp sorunları da olduğu ifade edildi.

Cuma sabahı yapılan resmi açıklamaya göre, Rusya'da koronavirüslü hasta sayısı son 24 saatte 601 arttı. Bunlardan 448'i Moskova'da.

Bu veriler ışığında ülkede vaka sayısı resmi olarak 4 bin 149'a çıktı.

Patrik Kirill, koronavirüse karşı mucizevi şefkat ikonuyla Moskova'yı dolaşıp dua etti

Son Dakika

Güzel model, 8 aylık hamile kocası ile poz verdi Hukuk mücadelesinden bıkan çiftçi, kendine devlet kurdu Çekirge istilalarının temel sebebi iklim değişikliği ve aşırı yağışlar Kovid-19 nedeniyle son 24 saatte Brezilya'da 1026, Meksika'da 625 kişi öldü Irak'ta salgının başından bu yana bir günde görülen en yüksek vaka kaydedildi George Floyd protestolarına katılan eylemciler, polisi ateşe verdi İzmir'de denize döktüğümüz Yunanistan'dan Türkiye'ye küstah "savaş" tehdidi Ukrayna'da bakıcı, ağlamasından rahatsız olduğu bebeği boğarak öldürdü ABD polisinin şiddeti bitmiyor! Yere ittikleri yaşlı adam, yerden kalkamadı Kel erkeklerde koronavirüsten hayatını kaybetme oranı daha yüksek Kadın iç giyim markası Victoria's Secret'ın İngiltere operasyonlarına kayyum atandı Suudi Arabistanlı bir baba, bebeğine kum yedirdi George Floyd için ilk cenaze töreni Minneapolis'te düzenlendi Salgının en büyük mağdurlarından hayat kadınları yaşadıkları zor durumu anlattı Fransa'da Türk anne 2 çocuğuyla havuzda ölü bulundu