Rahmi M. Koç Müzesi, Bu Yıl 100 Bininci Ziyaretçisini Ağırladı - Son Dakika

Rahmi M. Koç Müzesi, Bu Yıl 100 Bininci Ziyaretçisini Ağırladı

22.09.2017 14:43
Rahmi M. Koç Müzesi, Bu Yıl 100 Bininci Ziyaretçisini Ağırladı, System.String[]

BALIKESİR'in Ayvalık İlçesi'nin dünyaca ünlü turizm merkezi Cunda Adası'nda bulunan tarihi Taksiyarhis Kilisesi'nin restore edilmesiyle Türkiye'nin ortak kültür mirasına kazandırılan Rahmi M. Koç Müzesi'ni ziyaret eden ziyaretçi sayısı, bu yıl 100 bini buldu.

BALIKESİR'in Ayvalık İlçesi'nin dünyaca ünlü turizm merkezi Cunda Adası'nda bulunan tarihi Taksiyarhis Kilisesi'nin restore edilmesiyle Türkiye'nin ortak kültür mirasına kazandırılan Rahmi M. Koç Müzesi'ni ziyaret eden ziyaretçi sayısı, bu yıl 100 bini buldu. Müzenin 100 bininci ziyaretçileri Esin - Şükrü Toker çifti oldu.

Rahmi M. Koç Müzecilik ve Kültür Vakfı tarafından açılan müzede,  Rahmi M. Koç'un şahsi koleksiyonunda yer alan otomotiv ve kara taşıtları modelleri, dünyanın dört bir yanından toplanmış denizcilik tarihine ait objeler, Sanayi Devrimi sonrasına ait makine ve modeller ile 19 ve 20'nci yüzyıl bilim tarihine ait seçkin eserler sergilenirken, müzenin 100 bininci ziyaretçisi Esin Toker ve eşi Şükrü Toker oldu.

Dün müzeyi gezen Toker Çifti'ne müze yetkilileri tarafından sürpriz karşılama töreni yapıldı. Müze yöneticisi Zehra Jale Güven tarafından Esin Toker'e; Rahmi M. Koç Müzesi'nin 2017 yılındaki 100 bininci ziyaretçisi olan Koç Holding Onursal Başkanı ve Koç Müzesi Kurucusu Rahmi Koç'un eseri olan 'Nazenin IV ile Devri Alem' adlı seyahatnamesi hediye edildi.

Yakında çok sevdikleri Ayvalık'tan ev satın almak ve bu şirin ilçeyi tanımak için ilçede bulunan ve bu kapsamda da Rahmi M. Koç Müzesi'ni ziyaret etmek isterken, farkında olmadan 100 bininci ziyaretçi unvanını alan Esin Toker ile eşi Şükrü Toker ise büyük şaşkınlık yaşadı. Müzenin bu yılki en özel ziyaretçileri olmanın kendileri için de büyük bir sürpriz olduğunu belirten Esin Toker, ikamet ettikleri İstanbul'da da Rahmi Koç Vakfı'na ait müzeleri ziyaret ettiklerini ve çok güzel anlar geçirdiklerini belirterek, Ayvalık'taki tarihi ambiyans ile bezeli müzenin de kendilerini bambaşka bir dünyaya götürdüğünü söyledi.

Öte yandan, Rahmi M. Koç Müzesi'ni açıldığından bu yana geçen 4 yıllık sürede toplam 400 bin kişi ziyaret ettiği bildirildi.

- Balıkesir

Rahmi M. Koç Müzesi, Bu Yıl 100 Bininci Ziyaretçisini Ağırladı
Rahmi M. Koç Müzesi, Bu Yıl 100 Bininci Ziyaretçisini Ağırladı
Rahmi M. Koç Müzesi, Bu Yıl 100 Bininci Ziyaretçisini Ağırladı
Rahmi M. Koç Müzesi, Bu Yıl 100 Bininci Ziyaretçisini Ağırladı
Rahmi M. Koç Müzesi, Bu Yıl 100 Bininci Ziyaretçisini Ağırladı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Rahmi M. Koç Müzesi, Bu Yıl 100 Bininci Ziyaretçisini Ağırladı - Son Dakika


Son Dakika

Çukur'a damga vuran sahne! Dışlanan Yamaç, yeniden mahalleye alındı Fransız feminist gazeteci Levy'den skandal başörtüsü açıklaması: Fransa düşmanlarının üniforması Saldırıyı gerçekleştiren teröristler, paramotorla Münbiç'ten Amanoslar'a gelmiş Son Dakika: Eski Sağlık Bakanı Osman Durmuş, 73 yaşında hayatını kaybetti Hatay'daki terör saldırısının ardından akıllara ABD'nin uyarısı geldi Hatay'da teröristlerle girilen çatışma ve patlama anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı Jorge Jesus, 7 yıl önceki Fenerbahçe'yi unutamıyor: Beni en çok etkileyen maçtı Ermenistan Başbakanı Paşinyan'ın eşi Anna Hakobyan: Kadın birlikleri oluşturup eğitimlere başlıyoruz