Son Dakika Haberleri: Rasulayn'da, YPG'nin örümcek ağı gibi ördüğü tünel sistemi ortaya çıktı

Rasulayn'da, YPG'nin örümcek ağı gibi ördüğü tünel sistemi ortaya çıktı

27 gün önce

Terör örgütü YPG'nin, Rasulayn ilçe merkezini kaplayan ve yerin 13 metre altında olan tünel sistemi ortaya çıkarıldı.

Rasulayn merkezini çevreleyen tünelin girişi, bir depo içerisinde yer alıyor. Merdivenlerle yerin yaklaşık 13 metre altına inilen tünel, 3 metre yüksekliğe ve 2,5 metre genişliğe sahip. Rasulayn ilçe merkezinden girildiğinde Türkiye sınırına kadar uzanan tünelin yapısı, örümcek ağını andırıyor.

YPG'NİN TÜNELİ ELE GEÇİRİLDİ

Tünel, ilçenin farklı yerlerine dağılan kilometrelerce uzunluğundaki kollarıyla birçok girişe sahip. Tünelin yapımının sürdüğü, her 10 metrede bir havalandırma, dinlenme alanları içerdiği görüldü.

TERÖRİSTLER TÜNELLERE SAKLANIYOR

YPG/ PKK, uzun süredir Münbiç, Aynularab (Kobani), Tel Abyad, Rasulayn, Sırrin, Kamışlı ve Malikiyye'de Türkiye'nin olası askeri harekatlarına karşı direnme, sızma ve ani saldırı amacıyla tünel kazıyordu.

AA, YPG/PKK'nın örgütün Münbiç ve Aynularab ilçelerindeki tünel kazma çalışmalarını Aralık 2018'de ve 15 Nisan 2019'da da görüntülemişti. Zeytin Dalı Harekatı'nda Afrin'in YPG/PKK'dan temizlenmesinin ardından ilçede örgütün çok sayıda uzun tünel kazdığı ortaya çıkarılmıştı.

İşte örümcek ağı gibi olan tünel böyle görüntülendi;

Rasulayn'da, YPG'nin örümcek ağı gibi ördüğü tünel sistemi ortaya çıktı
Haber Yayın Tarihi: 21.10.2019 02:03 Kaynak: AAMillet Bahçesi tartışması, Trabzon'da vatandaşları ikiye böldü: Sahada maç yapılsın mı? Yapılmasın mı?
Kulisleri sallayan iddia: Erdoğan AK Parti Genel Başkanlığı'nı güvendiği isme bırakabilir Yayla sakinleri, 12 bin yıllık Dipsiz Göl'ün kurutulmasına destek verdi: Millete bir faydası yok