Restorasyonu Tamamlanan Fethi Ahmet Paşa Camii İbadete Açıldı - Son Dakika

Restorasyonu Tamamlanan Fethi Ahmet Paşa Camii İbadete Açıldı

10.08.2018 16:27

Restorasyonu tamamlanan Fethi Ahmet Paşa Camii ibadete açıldıİSTANBUL - Üsküdar'da restorasyonu tamamlanan Fethi Ahmet Paşa Camii'nin açılışı dualarla gerçekleşti.

Restorasyonu tamamlanan Fethi Ahmet Paşa Camii ibadete açıldı

İSTANBUL - Üsküdar'da restorasyonu tamamlanan Fethi Ahmet Paşa Camii'nin açılışı dualarla gerçekleşti.

Üsküdar'da restorasyonu tamamlanan Fethi Ahmet Paşa Camii'nin açılışı gerçekleşti. Fethi Ahmet Paşa Camii'nin açılmasıyla Üsküdar'da açılan cami sayısı 61'e yükseldi.

Karacaahmet Mezarlığı'nın içerisinde bulunan caminin açılışına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, AK Parti İstanbul Milletvekili Hulusi Şentürk, Kadıköy Kaymakamı Mustafa Özarslan,Üsküdar Belediye Başkanı Sayın Hilmi Türkmen ile çok sayıda vatandaş katıldı. Karacahmet Mahallesi'nde bulunan Fethi Ahmet Paşa Camii Cuma namazı öncesi dualarla açıldı.

"Camilerimiz bizim adeta her şeyimiz, inancımız, yaşam tarzımız"

Açılışta konuşma yapan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, "Bazı kaynaklara göre dünyanın en büyük Müslüman kabristanlığının tam ortasında halk dilinde Karacaahmet olarak bilinen asıl adı Fethi Ahmet Paşa Camii olarak bildiğimiz bu güzel ecdat yadigarının restorasyonun tamamlanarak yeniden ibadete açılması vesilesi ile bir aradayız. Cenab-ı Allah bu güzel hayrı bu güzel tarihi yeniden İslam aleminin Üsküdar'ımızın insanlarımızın hizmetine sunmamıza vesile olan herkesten Allah razı olsun. Camilerimiz bizim adeta her şeyimiz, inancımız, yaşam tarzımız camisiz asla mümkün değildir. Üsküdar'da özellikle bu dönem 60'ın üzerinde camiiyi Vakıflar Genel Müdürlüğümüz, hayırsever vatandaşlarımız ve Üsküdar Belediyesi olarak ya restorasyonunu tamamladık ya da sıfırdan yeni yaptık" dedi.

Restorasyonu Tamamlanan Fethi Ahmet Paşa Camii İbadete Açıldı
Restorasyonu Tamamlanan Fethi Ahmet Paşa Camii İbadete Açıldı
Restorasyonu Tamamlanan Fethi Ahmet Paşa Camii İbadete Açıldı
Restorasyonu Tamamlanan Fethi Ahmet Paşa Camii İbadete Açıldı

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Restorasyonu Tamamlanan Fethi Ahmet Paşa Camii İbadete Açıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Türkiye'de 21 Ocak günü koronavirüs nedeniyle 153 kişi vefat etti, 6 bin 289 yeni vaka tespit edildi Saatlerce cinsel istismara maruz kalan Çiğdem Yaylak'ın davasına Bakanlık müdahil olacak Tartıştığı babaannesini öldüren genç, polise teslim oldu Golcü futbolcu penaltıda hata yapmadı! Fenerbahçe, deplasmanda eşitliği yakaladı Yeşilçam'ın emektar ismi Oktay Yavuz, 78 yaşında hayatını kaybetti Otomobilin far bölümlerine ve yakıt deposuna gizlenmiş 4 kuzu ele geçirildi Makedonya'dan sınır dışı edilen Sedat Peker suskunluğunu "Yanvar Katliamı" ile bozdu Bulgaristan'daki taşkın Edirne'ye su maymunlarını getirdi