Roma Müzik Festivali'nde Türk Müziği Esintisi - Son Dakika

Roma Müzik Festivali'nde Türk Müziği Esintisi

3 yıl önce

Türkiye'nin Roma Büyükelçiliği Kültür ve Turizm Müşavirliğinin katkısıyla 2017 Roma Müzik Festivali kapsamında "Bosphorus in Blue" adlı konser verildi.

Roma Müzik Festivali'nde Türk Müziği Esintisi, System.String[]

Türkiye'nin Roma Büyükelçiliği Kültür ve Turizm Müşavirliğinin katkısıyla 2017 Roma Müzik Festivali kapsamında "Bosphorus in Blue" adlı konser verildi.


İtalyan başkentinin merkezindeki ünlü Roma Müzesi'nin Braschi Sarayı'ndaki konserde, solistliğini Yasemin Sannino'nun yaptığı, piyanoda Luca Ruggero Jacovella, kontrbasta Bruno Zola ve perküsyonda Arnaldo Vacca'dan oluşan orkestra, İstanbul ile özdeşleşmiş ve Türkiye'ye özgü melodilerle Romalı müzikseverlere keyifli bir akşam geçirtti.


Orkestra, Andrea Guerra'nın "Birdenbire", Goran Bregovic ve Sezen Aksu'nun "O Sensin", Fahir Atakoğlu'nun "Lal", "İstanbul", "Dargın Değilim", Arto Tunçboyacıyan'ın "Yeniliğe Doğru" ve Gaye Su Akyol'un "Develerle Yaşıyorum" eserlerini seslendirdi.


Konseri, Türkiye'nin Roma Büyükelçisi Murat Salim Esenli ve çok sayıda İtalyan ilgiyle takip etti.


Orkestranın seslendirdiği eserler, büyük beğeni topladı.

Haber Yayın Tarihi: 22.06.2017 05:33 Kaynak: AASon Dakika

45 yaş küçük aşkıyla ilk gecesini anlattı! Sunucunun ağzı açık kaldı
Bir çift cinsel ilişki esnasında fantezinin dozunu kaçırınca, genç kız hayatını kaybetti Enkazdan sağ çıkarılan Meriç Dişli'nin sözleri, izleyenleri derinden etkiledi

Son Dakika Haberleri