RTÜK Açıklaması - Son Dakika

RTÜK Açıklaması

5 yıl önce

Radyo ve Televizyon Üst Kurulundan (RTÜK), Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi'nin konuk olduğu program hakkında hazırlanan uzman raporunun, henüz Üst Kurul gündemine gelmediği bildirildi.

RTÜK Açıklaması, System.String[]

Radyo ve Televizyon Üst Kurulundan (RTÜK), Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi'nin konuk olduğu program hakkında hazırlanan uzman raporunun, henüz Üst Kurul gündemine gelmediği bildirildi.


RTÜK'ten yapılan açıklamada, bugün bazı gazetelerin internet sitelerindeki "RTÜK, Ahmet Hakan için kararını verdi" ve "RTÜK, Ahmet Hakan'ın ihlal yapmadığına karar verdi" haberlerin, tamamen gerçek dışı ve asılsız olduğu belirtildi.


Söz konusu haberlerde, "RTÜK, Üst Kurul toplantısında, Tahir Elçi'nin konuk olarak katıldığı ve PKK'nın terör örgütü olmadığını söylediği 'Tarafsız Bölge' programını görüştüğü" ifadelerine yer verildiği kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:


"Kurul, programın canlı yayınlanması ve moderatörü Ahmet Hakan'ın söyleme itiraz etmesi nedeniyle programda herhangi bir ihlal bulunmadığına karar verdi, şeklinde yer alan haberler tamamen uydurma olup, gerçekliği bulunmamaktadır. Bahse konu programla ilgili hazırlanan uzman raporu, henüz Üst Kurul gündemine gelmemiştir."

Haber Yayın Tarihi: 22.10.2015 05:05 Kaynak: AASon Dakika

Son Dakika: Elazığ'daki depremde ölü sayısı 18'e yükseldi
Elazığ'daki depremden yürek burkan görüntü! Çocuklarını korumak için kendisini siper etti Deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür: Doğu Anadolu fay hattı uyanmaya başladı

Son Dakika Haberleri