Son Dakika Haberleri: Rtük'ten Kadın Dizisine Çarpık İlişki Cezası!

Rtük'ten Kadın Dizisine Çarpık İlişki Cezası!

4 gün önce

Rtük, ekranların en çok izlenen Kadın dizisindeki çarpık ilişki sahnesinden dolayı FOX TV'ye ceza yağdırdı.

Bu kapsamda FOX TV'de yayımlanan ve reyting sıralamalarında üst sıralara yerleşen "Kadın" isimli dizide bir baldızı canlandıran karakterin, acil ihtiyacı olan ablasına ilik vermeye, eniştesiyle uygunsuz fotoğraflar çektirmek suretiyle razı olduğu ve bu fotoğrafları da şantaj için kullanmayı planladığının gösterildiği belirlendi.

"GENEL AHLAKA AYKIRI"

Dizide bu ve benzeri başka sahneler de tespit eden Üst Kurul, bu durumun toplumun milli ve manevi değerlerinin, genel ahlakın ve ailenin korunması ilkesine aykırı olduğu kanaatine vararak, idari para cezası uygulanmasını kararlaştırdı.

Üst Kurul, Beyaz TV'de yayımlanan "Nur Viral'le Hayatta Her Şey Var" programına da "yayın hizmetleri, toplumun milli ve manevi değerlerine, genel ahlaka ve ailenin korunması ilkesine aykırı olamaz" hükmünün ihlal edilmesi sebebiyle idari para cezası uyguladı.

ÇÖPÇATANLIK YAYININA PROGRAM DURDURMA CEZASI

Öte yandan Üst Kurul toplantısında sözde sağlık ürünleri pazarlaması yaptığı belirlenen Hevi TV ve Müzik Türk kanallarına geçici yayın durdurma cezası verilmesi kararlaştırıldı.

Ayrıca yayınlarında "çöpçatanlık ya da arkadaşlık ilişkileri temin etme" vaadinde bulunulduğu belirlenen Anadolu TV ile yayınında "inanç istismarı" yaptığı saptanan Farklı TV'ye program durdurma ve idari para cezası verildi.


YORUMLAR (75)
  • Bilge: enver dede de sarpa karsi hic de dogrulari söylememistir, ilk kasilastiginda bahar ve cocuklarinin öldügünü söylemistir, yani düpedüz yalan söylemistir. halbuki esas suclu enverin kizi sirindir ve ayni zamanda sirini terbiye edemedigi icin kendiside sucludur, onun yüzünden bütün belalar sarpin basina gelmistir. bu nasil bir babadir ki, simdide bahara sarptan uzaklasmasini tavsiye ediyor. iyi bir baba evladini kocasindan ayirmaya calismaz, birlesmesine calisir. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Bilge: rtük kararina cok sevindim, ben sirinin sarpla yattigi veya ciplak resim cektirgi gün rtüke fox tv yi skayet ettim. ve rtükede aynen söyle yazdim, siz buna önlem almazsaniz, sizi sayin cumhurbaskanimiza skayet ederim dedim. demekki rtükte uygunsuz senaryolari incelemis ve kararini vermis. iyiki varsin rtük, allah yoklugunuzu vermesin. Cevap Yaz 5 5 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız


Kuyumcuda Ürün Deneyen Kadın, Çalışanlara Büyük Korku Yaşattı A Milli Kadın Basketbol Takımında Ekrem Memnun ile Yollar Ayrıldı

Burnunu Çeşme Suyuyla Temizleyen Kadının Beynini Amipler Yedi Ünlü Oyuncu Tolga Sala, Yasak Elma Dizisine Dahil Oldu