Rus Dışişleri Sözcüsü, sokaklara aslan, kaplan bırakıldığı iddialarına ayı şakasıyla cevap verdi - Son Dakika

Rus Dışişleri Sözcüsü, sokaklara aslan, kaplan bırakıldığı iddialarına ayı şakasıyla cevap verdi

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, ülkede koronavirüse karşı insanların sokağa çıkmasını engellemek için aslan, kaplan bırakıldığı iddialarının sorulması üzerine "Bizde geleneksel olarak caddelere ayılar bırakılır" dedi.

Koronavirüs salgını nedeniyle insanlara sokağa çıkmamaları tavsiye edilirken Rusya'da insanları korkutmak amaçlı sokak ve caddelere aslan, kaplan gibi yırtıcı hayvanların bırakıldığı iddia edildi.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova'nın, bugün düzenlediği basın toplantısında da bu iddialar gündeme geldi.

DIŞİŞLERİ SÖZCÜSÜ'NDEN AYI ESPRİLİ CEVAP

Basın toplantısında Pakistanlı bir gazeteci, sosyal ağlarda Kovid-19 salgını ile mücadele etmek için 'Rusya Devlet Başkanı'na ait 800 aslan ve kaplanın caddelerde dolaştığı' yönünde iddiaların yer aldığını söyledi.

Gazetecinin şakasını 'gerçekten komik' bulduğunu belirten Zaharova, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bunu böyle bir şeyin mümkün olmadığı anlamında söylemedim, ama bizde geleneksel olarak caddelere ayılar bırakılır. Onlar daha etkili oluyor."

RUSYA'DA SON DURUM

Rusya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 5'e ulaştı. Rusya Koronavirüs Enfeksiyonu Kontrol ve Önleme Merkezinden yapılan açıklamada, başkent Moskova'da Kovid-19 teşhisi konulan 56 yaşındaki bir kadının yaşamını yitirdiği bildirildi.

Ülkede hayatını kaybeden 5'inci kişi olan kadının, "zatürre" hastası olduğu kaydedildi. 1036 vakanın bulunduğu Rusya'da, Kovid-19 kaynaklı ilk ölüm 19 Mart'ta gerçekleşmişti.

Rus Dışişleri Sözcüsü, sokaklara aslan, kaplan bırakıldığı iddialarına ayı şakasıyla cevap verdi

YORUMLAR (9)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

George Floyd için ilk cenaze töreni Minneapolis'te düzenlendi İran'da koronavirüs salgınında ikinci dalga: Vaka sayısı rekor kırdı Salgının en büyük mağdurlarından hayat kadınları yaşadıkları zor durumu anlattı Komşusunu vahşice öldürdü! Defalarca bıçakladıktan sonra balta ile vücudunu parçaladı Putin'i çileden çıkaran olay! Yöneticileri azarladı: Sosyal medyadan mı öğreneceğiz? New York'taki eylemlerde namaz kılmak isteyen Müslümanlar, çemberle koruma altına alındı Jennifer Aniston, çıplak pozunu koronavirüs yardım kampanyası için açık arttırmaya çıkardı "Kutlama zamanı değil" diyen Dünya Sağlık Örgütü, koronada ikinci dalganın eylül ayında başlayabileceğini açıkladı Yer, üzerindeki evlerle birlikte hareket edip saniyeler içinde suya gömüldü Koronavirüs insan yapımı mı? İngiltere'nin eski istihbarat şefinin iddiası tartışmaları yeniden alevlendirecek Libya'da Hafter'e bağlı milislerin pusuya düşürüldüğü görüntüler Parlamentoda konuşma yapan Ekonomi Bakanı, sık sık terini ve burnunu silince korona paniği yaşandı ABD'de polis, yağmacı olduğundan şüphe ettiği 22 yaşındaki genci öldürdü Hamile fil, içi barut dolu ananası yedikten sonra öldü AK Parti'den vekillikleri düşürülen 3 isim hakkında ilk yorum