Rusya ile siyasi gerginlik Türkiye'ye tur satışlarını düşürdü - Son Dakika

Rusya ile siyasi gerginlik Türkiye'ye tur satışlarını düşürdü

2 ay önce

Rusya ile Türkiye arasında yaşanan İdlib gerginliği ekonominin lokomotifi olan turizm sektörünü vurdu. Türk askerlerine saldırısı ile başlayan gerilimde rejimden yana tavır alan Rusya ile Türkiye arasında yaşanan kriz nedeniyle Rusya'dan Türkiye'ye tur satışlarının düştüğü açıklandı.

Suriye'nin İdlib bölgesinde rejim güçlerinin Türk askerlerine saldırısı ile başlayan gerilimde rejimden yana tavır alan Rusya ile Türkiye arasında siyasi gerilim yaşanıyor. Bu duruma atıfta bulunan Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze, tur satışlarının söz konusu gerilimden etkilendiğini belirtti.

"KESİN DÜŞÜŞ YAŞANIYOR"

Lomidze, son dönemde Rusya tarafından Türkiye'ye tur satışlarında keskin bir düşüş olduğunu ifade ederek, "Türkiye'ye tur satın alabilir miyiz, güvenli mi ya da turları son anda iptal edebilir miyiz?' gibi sorularla karşılaşıyoruz. Son zamanlarda tur şirketlerinin Türkiye'ye tur satışlarında keskin bir artış vardı, Türkiye tur satışlarında lider konumdaydı. Ancak Türkiye ile Rusya arasındaki gerginliğin artmasının ardından durum değişti" dedi.

"İNSANLAR DIŞ POLİTİKA İLE İLGİLİ OLACAKLARI BEKLİYOR"

Yine de tur satışlarında Türkiye'nin en çok tercih edilen ülke olduğunu söyleyen Lomidze, "Ancak, iki hafta önce gördüğümüz dinamikte bir düşüş oldu. Bunun sebebi koronavirüsü değil. İnsanlar dış politika ile ilgili olacakları bekliyor" ifadelerini kullandı.

Maya Lomidze
Rusya ile siyasi gerginlik Türkiye'ye tur satışlarını düşürdüSon Dakika

Koronavirüs nedeniyle şehir giriş çıkışlarının kapatılacağını öğrenen baba kız, pijamayla yollara düştü
Giriş çıkışın yasak olduğu 31 kente mecburiyetten 5 ilimiz daha dahil oldu Nesrin Cavadzade, sokağa çıkma yasağıyla ilgili yaptığı paylaşımla herkesi güldürdü