Son Dakika Haberleri: Ses Hızını Aşarak Rekor Kıran Yolcu Uçağı Erken İniş Yaptı
BBC

Ses Hızını Aşarak Rekor Kıran Yolcu Uçağı Erken İniş Yaptı

10 ay önce

İngiliz havayolu şirketi Virgin Atlantic'e ait bir yolcu uçağı, Los Angeles-Londra seferi sırasında saatte bin 289 kilometreye çıkarak hız rekoru kırdı. Twitter hesabından açıklama yapan pilot, "Daha önce hiç bu kadar güçlü bir kuyruk rüzgarı görmedim" dedi.

Ses Hızını Aşarak Rekor Kıran Yolcu Uçağı Erken İniş Yaptı, System.String[]

İngiliz Virgin Atlantic Havayolları'na ait bir yolcu uçağı, Los Angeles-Londra seferi sırasında Philadelphia üzerinde 35 bin feet yükseklikte bin 289 kilometre hıza çıkarak rekor kırdı. Planlanan süreden önce inen uçağın pilotu twitter hesabından "Daha önce hiç bu kadar güçlü bir kuyruk rüzgarı görmedim" dedi

DAHA ÖNCEKİ REKOR 1.248 KİLOMETRE

Pilot Peter James, Twitter mesajında "Daha önce hiç bu kadar güçlü bir kuyruk rüzgarı görmedim" dedi. Daha önce aynı model bir uçak bin 248 kilometre hıza ulaşmıştı. Boeing 787 Dreamliner uçaklarının ortalama seyir hızı saatte 944 kilometre.

HERHANGİ BİR TEHLİKE YAŞANMADI

Bu hızdaki sürükleme kuvveti ve diğer aerodinamik etkilere göre tasarlanmadıkları için ticari uçaklar ses duvarını aşamıyor. Ancak uçağın hava akımının içinde olması nedeniyle, tehlike sınırına yaklaşmadığı belirtiliyor.

Ses Hızını Aşarak Rekor Kıran Yolcu Uçağı Erken İniş Yaptı
BBC
Haber Yayın Tarihi: 20.02.2019 11:54 Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor! Enerji Kimlik Belgesi almak artık zorunlu
Devlet hastanesinin acilinde doktor ve hemşirelerden köpük partisi Silivri'de akılalmaz intihar! Boynuna halat bağlayıp gaza bastı