Son Dakika Haberleri: Ses Hızını Aşarak Rekor Kıran Yolcu Uçağı Erken İniş Yaptı
BBC

Ses Hızını Aşarak Rekor Kıran Yolcu Uçağı Erken İniş Yaptı

28 gün önce

İngiliz havayolu şirketi Virgin Atlantic'e ait bir yolcu uçağı, Los Angeles-Londra seferi sırasında saatte bin 289 kilometreye çıkarak hız rekoru kırdı. Twitter hesabından açıklama yapan pilot, "Daha önce hiç bu kadar güçlü bir kuyruk rüzgarı görmedim" dedi.

İngiliz Virgin Atlantic Havayolları'na ait bir yolcu uçağı, Los Angeles-Londra seferi sırasında Philadelphia üzerinde 35 bin feet yükseklikte bin 289 kilometre hıza çıkarak rekor kırdı. Planlanan süreden önce inen uçağın pilotu twitter hesabından "Daha önce hiç bu kadar güçlü bir kuyruk rüzgarı görmedim" dedi

DAHA ÖNCEKİ REKOR 1.248 KİLOMETRE

Pilot Peter James, Twitter mesajında "Daha önce hiç bu kadar güçlü bir kuyruk rüzgarı görmedim" dedi. Daha önce aynı model bir uçak bin 248 kilometre hıza ulaşmıştı. Boeing 787 Dreamliner uçaklarının ortalama seyir hızı saatte 944 kilometre.

HERHANGİ BİR TEHLİKE YAŞANMADI

Bu hızdaki sürükleme kuvveti ve diğer aerodinamik etkilere göre tasarlanmadıkları için ticari uçaklar ses duvarını aşamıyor. Ancak uçağın hava akımının içinde olması nedeniyle, tehlike sınırına yaklaşmadığı belirtiliyor.

BBCMarketlerde Yöresel Ürünler İçin Raf Zorunluluğu Geliyor Yardım Etmek İsteyen Vatandaş, Canını Zor Kurtardı İstanbul İçin Ezber Bozan Anket! İmamoğlu, Yıldırım'ın 1,5 Puan Önünde