Samsun'da Kadın Doktorun Öldürülmesi - Son Dakika

Samsun'da Kadın Doktorun Öldürülmesi

5 yıl önce

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, sağlık personelinin, her gün kendi hayatlarından kaygı duyar hale geldiğini söyledi.

Samsun'da Kadın Doktorun Öldürülmesi, System.String[]

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, sağlık personelinin, her gün kendi hayatlarından kaygı duyar hale geldiğini söyledi.


Zeybek, CHP'li doktor milletvekillerinin de katılımıyla parlamentoda basın toplantısı düzenledi.


Samsun'da özel bir hastanede görev yapan kadın hastalıkları ve doğum uzmanı Aynur Dağdemir'in bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybettiğini anımsatan Zeybek, sağlık çalışanlarının güvenliğinin acilen sağlanması gerektiğini birçok kez dile getirdiklerini söyledi.


Zeybek, sağlıkta şiddetin önlenmesine dair kanun tekliflerinin bu dönemde yasalaşması için çalışacaklarını dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:


"Hayatın hiçbir alanında şiddet olmaması gerekirken, insanların hayatlarını kurtarmak için kendilerini bu mesleğe adayan sağlık personelinin her gün kendi hayatlarından kaygı duyar hale geldiğini endişeyle takip ediyoruz. AKP politikalarıyla bu olayların çözülemeyeceğini acı tecrübelerle defalarca yaşadık. Sağlıkta şiddetin önlenmesi için yasaların çıkarılması, sağlık personelinin güvenliğinin sağlanması, çalışma saatlerinin iyileştirilmesi gibi önlemlerin hayata geçirilmesi için elimizden geleni yapacağız. Bundan sonraki süreçte bu tür olayların olmaması için acilen TBMM'de yeni yasal önlemlerin alınmasına yönelik kanunların çıkarılmasını sağlayacağız."

Haber Yayın Tarihi: 19.11.2015 05:44 Kaynak: AASon Dakika

ABD'li patrondan çalışanlarına yeni yıl hediyesi: Kişi başına 50 bin dolar ikramiye
Kahramanmaraşlı esnaf 50 lirayı, 50 bin liraya satışa çıkardı Kıskançlık krizi geçiren damat, düğünde ortalığı birbirine kattı