Samsun'da Kadın Doktorun Öldürülmesi - CHP Milletvekili Zeybek - Son Dakika

Samsun'da Kadın Doktorun Öldürülmesi - CHP Milletvekili Zeybek

19.11.2015 17:50

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Samsun'da kadın doktorun öldürülmesi- CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek'in basın toplantısı CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, sağlık personelinin, her gün kendi hayatlarından kaygı duyar hale geldiğini söyledi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Samsun'da kadın doktorun öldürülmesi- CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek'in basın toplantısı CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, sağlık personelinin, her gün kendi hayatlarından kaygı duyar hale geldiğini söyledi.Zeybek, aralarında CHP'li doktor milletvekillerinin de bulunduğu bir grup milletvekiliyle parlamentoda basın toplantısı düzenledi.Samsun'da özel bir hastanede görev yapan kadın doğum uzmanı Aynur Dağdemir'in bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybettiğini anımsatan Zeybek, sağlık çalışanların güvenliğinin acilen sağlanması gerektiğini birçok kez dile getirdiklerini söyledi.Zeybek, sağlıkta şiddetin önlenmesine dair kanun tekliflerinin bu dönemde yasalaşması için çalışacaklarını dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Hayatın hiçbir alanında şiddet olmaması gerekirken insanların hayatlarını kurtarmak için kendilerini bu mesleğe adayan sağlık personelinin her gün kendi hayatlarından kaygı duyar hale geldiğini endişeyle takip ediyoruz. AKP politikalarıyla, bu olayların çözülemeyeceğini acı tecrübelerle defalarca yaşadık. Sağlıkta şiddetin önlenmesi için yasaların çıkarılması, sağlık personelinin güvenliğinin sağlanması, çalışma saatlerinin iyileştirilmesi gibi önlemlerin hayata geçirilmesi için elimizden geleni yapacağız. Bundan sonraki süreçte bu tür olayların olmaması için acilen TBMM'de yeni yasal önlemlerin alınmasına yönelik kanunların çıkarılmasını sağlayacağız."

Samsun'da Kadın Doktorun Öldürülmesi - CHP Milletvekili Zeybek
Samsun'da Kadın Doktorun Öldürülmesi - CHP Milletvekili Zeybek
Samsun'da Kadın Doktorun Öldürülmesi - CHP Milletvekili Zeybek
Samsun'da Kadın Doktorun Öldürülmesi - CHP Milletvekili Zeybek

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Samsun'da Kadın Doktorun Öldürülmesi - CHP Milletvekili Zeybek - Son Dakika


Son Dakika

Şampiyonlar Ligi'nde Rennes'i 2-1 yenen Chelsea, gruptan çıkmayı garantiledi Biden'ın Dışişleri Bakanlığı'na getireceği Blinken'ın ilk mesajı "uluslararası işbirliği" oldu Sevilen dizi Masumlar Apartmanı'nda "Kadına şiddete dur de" çağrısı Başakşehir, İngiltere'de dağıldı! Old Trafford'da fark 3'e çıktı "Bir daha Haber Global'e gelmeyeceğim" diyen Muharrem İnce sözünü unuttu Denizlispor Teknik Direktörü Prosinecki görevinden istifa etti Yüzbinlerce kişi izledi! Düğünde geline yanlışlıkla tekme atan damat TikTok'da viral oldu Hakan Altun ile Gonca Vuslateri, yeni aşka yelken açtı