Son Dakika Haberleri: Samsun'da Kadın Doktorun Öldürülmesi - CHP Milletvekili Zeybek

Samsun'da Kadın Doktorun Öldürülmesi - CHP Milletvekili Zeybek

5 yıl önce

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Samsun'da kadın doktorun öldürülmesi- CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek'in basın toplantısı CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, sağlık personelinin, her gün kendi hayatlarından kaygı duyar hale geldiğini söyledi.

Samsun'da Kadın Doktorun Öldürülmesi - CHP Milletvekili Zeybek, System.String[]

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Samsun'da kadın doktorun öldürülmesi- CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek'in basın toplantısı CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, sağlık personelinin, her gün kendi hayatlarından kaygı duyar hale geldiğini söyledi.Zeybek, aralarında CHP'li doktor milletvekillerinin de bulunduğu bir grup milletvekiliyle parlamentoda basın toplantısı düzenledi.Samsun'da özel bir hastanede görev yapan kadın doğum uzmanı Aynur Dağdemir'in bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybettiğini anımsatan Zeybek, sağlık çalışanların güvenliğinin acilen sağlanması gerektiğini birçok kez dile getirdiklerini söyledi.Zeybek, sağlıkta şiddetin önlenmesine dair kanun tekliflerinin bu dönemde yasalaşması için çalışacaklarını dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Hayatın hiçbir alanında şiddet olmaması gerekirken insanların hayatlarını kurtarmak için kendilerini bu mesleğe adayan sağlık personelinin her gün kendi hayatlarından kaygı duyar hale geldiğini endişeyle takip ediyoruz. AKP politikalarıyla, bu olayların çözülemeyeceğini acı tecrübelerle defalarca yaşadık. Sağlıkta şiddetin önlenmesi için yasaların çıkarılması, sağlık personelinin güvenliğinin sağlanması, çalışma saatlerinin iyileştirilmesi gibi önlemlerin hayata geçirilmesi için elimizden geleni yapacağız. Bundan sonraki süreçte bu tür olayların olmaması için acilen TBMM'de yeni yasal önlemlerin alınmasına yönelik kanunların çıkarılmasını sağlayacağız."

Samsun'da Kadın Doktorun Öldürülmesi - CHP Milletvekili Zeybek

Haber Yayın Tarihi: 19.11.2015 05:50 Kaynak: AAMucit öğretmen, sobaya döşediği tesisat ile tüm evini ısıtıyor
"Umarım caps'im yapılmaz" dedi, verdiği cevapla sosyal medyada gündem oldu Ceren'in katilinin ailesine ilişkin çarpıcı bilgiler ortaya çıktı! Babası anneannesini; dayısı babasını öldürdü