Sarıgül Çekmeköy'de Konuştu - Son Dakika

Sarıgül Çekmeköy'de Konuştu

16.03.2014 17:00
Sarıgül Çekmeköy'de Konuştu, System.String[]

Chp'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül, seçim çalışmalarına Çekmeköy'de devam etti.

Chp'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül, seçim çalışmalarına Çekmeköy'de devam etti. Partisinin Çekmeköy Mimar Sinan Seçim Merkezi'nin açılışında konuşan Sarıgül, seçildiği takdirde mahallelerde "Doğum Merkezleri" açacağını söyledi. Sarıgül, "Bir bacımız doğuma giderken hangi sıkıntıları çektiğini biliyoruz. Oradaki doktorlar ve hemşirelerin hepsi kadın olacak. Analarımız, bacılarımız orada rahat hareket edecek" dedi.

ÖĞRETMENLERE BEDAVA ULAŞIM, UCUZ KONUT

Kendisinin de bir sınıf öğretmeni olduğunu vurgulayan Sarıgül, İstanbul'daki öğretmenlere müjde verdi. "Öğretmenlerimizin ulaşım sorununu çözeceğim" diyen Sarıgül, " İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin bütün araçları öğretmenleri ücretsiz taşıyacak" şeklinde konuştu. Sarıgül ayrıca, öğretmenlerin konut sorununu çözeceğini, uygun rakamlarla uygun ödemeli konut sahibi yapacağını dile getirdi.

"İSTANBUL'DA KARARI TOKİ DEĞİL, HALK VERECEK"

İstanbul'da kin ve sevgisizlik dönemini bitireceklerini belirten Mustafa Sarıgül, "İstanbul'da kardeşlik dönemi başlayacak. İstanbul'u İstanbul'dan yönettirmeyenlere, aynen şöyle diyoruz; O günler bitti. İstanbul'un kararını TOKİ vermeyecek, halk verecek" diye konuştu.

TAPU SÖZÜ

İstanbul'da 50 yıldan beri dedesinden, babasından kalan evlerde emekli maaşıyla geçinen binlerce aile olduğuna dikkat çeken Sarıgül, bu ailelerin tapularını vereceklerini söyledi. Sarıgül, "Neden tapularını vermiyorsunuz ? Orayı müteahhitlerin almasını istiyorsunuz. İmar planlarını yapacağız. Bir yıl içerisinde İstanbul'da tapusu olmayan kalmayacak. Şişli'nin tamamında tapularını nasıl verdiysek, İstanbul'un tamamında da vermeyi Allah'ım nasip edecek" dedi.

KADİR TOPBAŞ'A SORULAR

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ı eleştiren Sarıgül, "Sevgili Kadir Topbaş başkan, geçen gün baktım, almış yanına yandaş gazeteciyi, Akif Beki ile orta sahada top çeviriyorlar. İstanbul'u yönetiyorsun. Bir, 20 yıldır İstanbul'a kaç tane baraj yaptın? İki, bir imar plan bürosunu Tepebaşı'nda kurdun. Orada 250 mimar mühendis çalışıyordu. Yüzbinlik planlar yapıldı. Bu planlarda ne 3. köprü, ne kanal, ne havalimanı vardı. Anında ne oldu? Nasıl bir talimat geldi ki yüzbinlik planları yok ettin? şeklinde konuştu.

"ZEYTİNBURNU GÖKDELENLERİNİ TIRAŞLAYACAĞIM"

İstanbul'un tarihi sülietini bozduğu iddialarıyla gündeme gelen Zeytinburnu'ndaki gökdelenlere de değinen Sarıgül, "Bu binayı CHP'li belediyeler mi yaptırdı? Zeytinburnu Belediyesi CHP'li belediye mi. O silüeti bozarken sizin vicdanınız sızlamadı mı? Her şey para mı? Sizin etik değerleriniz yok mu? O yatırımcı da onu oraya niye yaptı? Oradan senin kazandığın para, itibarından daha mı önemli? O da belki kutulara alışıktır. 2 yıllık süre içinde tıraşlayacağım. İstanbul'un silüetini kurtarmayı Allah'ım bize nasip edecek" dedi.

SALICI: TOPBAŞ'I MUHALLEBİCİ DÜKKANINA GERİ GÖNDERELİM

CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı da, Kadir Topbaş'ı eleştirerek, "Bizim bir İBB Başkanı var, 15 günlüğüne Kadir Topbaş. Adı var, kendi yok. Gölge gibi bir adam. İstanbul ile ilgili Başbakan konuşuyor. Topbaş'tan ses yok. Vali konuşuyor, Avni Mutlu konuşuyor, Topbaş'tan tıs yok. Biz gelin, Kadir Topbaş'a bir iyilik yapalım. Muhallebi işini iyi yapıyor. Gelin, biz onu gelmiş olduğu muhallebici dükkanına geri gönderelim" diye konuştu.

Mustafa Sarıgül, Çekmeköy'ün ardından Sancaktepe'ye geçti.

ÖA (MK) - İstanbul

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Sarıgül Çekmeköy'de Konuştu - Son Dakika


Son Dakika

Liverpool, isabetli şut çekemediği maçta Atalanta'ya mağlup oldu Herhangi bir sebep göstermediler! Birleşik Arap Emirlikleri, Türklere vize işlemlerini durdurdu Azerbaycanlı anne, Karabağ'a yolladığı oğlunu ayaklarına kapanarak karşıladı İki farklı sokakta bulunan yaralıların, aynı bıçaklı kavgaya karıştığı ortaya çıktı Fransa Senatosu hükümete sözde Dağlık Karabağ Cumhuriyeti'ni tanımayı tavsiye etti Habertürk'te gerginlik çıkaran 'fare' tartışması! Mete Yarar, Deniz Zeyrek'e kızıp canlı yayını terk etti İmamoğlu'ndan '28 bin 351' vaka sayısı yorumu: Hakikati konuşmaktan korkmamak en doğru yoldur Güzel oyuncu Ceyda Ateş anne oldu