Sasa, 50 Yaşında - Son Dakika

Sasa, 50 Yaşında

4 yıl önce

ADANA'da faaliyet gösteren dünyanın önemli polyester elyaf üreticilerinden SASA'nın, 50'inci kuruluş yıldönümü düzenlenen gecede kutlandı.

Sasa, 50 Yaşında, System.String[]

ADANA'da faaliyet gösteren dünyanın önemli polyester elyaf üreticilerinden SASA'nın, 50'inci kuruluş yıldönümü düzenlenen gecede  kutlandı.


Sheraton Otel'de düzenlenen geceye, Adana Valisi Mahmut Demirtaş, AK Parti Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı, CHP Milletvekili İbrahim Özdiş, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek, Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu ile çok sayıda davetli katıldı. Oyuncu Yeliz Doğramacılar'ın sunduğu geceye katılan konuklara konuşan Erdemoğlu, 2015 yılında SASA'nın yüzde 51'lik hissesini Sabancı Holding'den 104 milyon 500 bin dolara aldıklarını, ardından yaşanan çağrı sürecinde 70 milyon dolarlık alımla hisse oranını yüzde 84.8'e çıkardıklarını söyledi. Son 20 yılda duraksayan yatırımları hızlandırarak SASA'yı sadece Türkiye'nin değil, bölgenin polyester üssü yapmak için çalışmalara başladıklarını belirten Erdemoğlu, şöyle devam etti:


"Bu yatırımlarımızı tamamladığımızda, yıllık 250 milyon dolarlık polyester elyaf ithalatının önüne geçeceğiz. Mevcut ihracat rakamımızı da yıllık 200 milyon dolar daha arttıracağız. Böylelikle ihracatımızın yıllık toplam tutarının 400 milyon dolar seviyesine ulaşmasını bekliyoruz. Bu yatırım tamamlandığında SASA'nın cirosunu 1 milyar doların üzerine çıkarmayı planlıyoruz. Orta vadede ise yapacaklarımız sadece bunlarla sınırlı değil. Orta vadede Türkiye'nin 1 milyar dolar olan polyester ithalatını bitirmek ve SASA'yı Türkiye'nin polyester üretim merkezi haline getirmek istiyoruz."


VALİ DEMİRTAŞ'TAN ERDEMOĞLU AİLESİNE ÖVGÜ DOLU SÖZLER


Erdemoğlu Ailesin'in Adıyamanlı olduğu ve kendisinin de Adana'dan önce orada valilik yaptığı hatırlatan Adana Valisi Mahmut Demirtaş, holding kurucusu Mehmet Erdemoğlu'ndan övgü ile söz etti. Adıyaman'ın Besni İlçesi'nde herkesin Mehmet Erdemoğlu'nu tanıdığını ifade eden Vali Demirtaş, şöyle dedi:


"Mehmet amcanın yaptığı en büyük yatırım, bu memlekete çok hayırlı evlatlar bırakmış olmasıdır. Bugün Adıyaman'a gitseniz, Besni'ye gitseniz, Gölbaşı'na gitseniz, nereye gitseniz küçük çocuk dahi Mehmet amcayı tanıyor, Mehmet amcanın evlatlarını tanıyor. Ben de bu memlekette 4 sene görev yaptım. Özellikle Erdemoğlu ailesinden gurur duydum. Kendilerini tebrik ediyorum. Allah, onların eksikliğini vermesin."


Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Akyürek ise, SASA'ya geçmişten bugüne emek vermiş herkese teşekkür etti. Gece, konuşmalarından ardından Mega Band grubunun konseri ile devam etti. Konsere Adıyaman yöresine ait bir türkü ile başlayan grup, Anadolu'nun çeşitli yörelerinden türküleri seslendirdi.


- Adana

Haber Yayın Tarihi: 19.11.2016 10:12 Kaynak: DHASon Dakika

Ünlü futbolcuların kramponlarını, 2 metrekarelik dükkanında tamir ediyor
Kızının yaptığı işten utanç duyan baba kızını boğup parçalara ayırdı Bir düğüne katılan oyuncu Bige Önal, rüzgarın esmesiyle frikik verdi

Son Dakika Haberleri