Şehit Muhammed Oğuz Kılınç Türkiye Wushu Şampiyonası Başladı -Hd - Son Dakika

Şehit Muhammed Oğuz Kılınç Türkiye Wushu Şampiyonası Başladı -Hd

2 yıl önce

Şehit Muhammed Oğuz Kılınç Türkiye Wushu Şampiyonası başladıNamık Kemal KILINÇ ANTALYA, (DHA)Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu tarafından düzenlenen Şehit Muhammed Oğuz Kılınç Türkiye Wushu Şampiyonası başladı.

Şehit Muhammed Oğuz Kılınç Türkiye Wushu Şampiyonası Başladı -Hd, System.String[]

Şehit Muhammed Oğuz Kılınç Türkiye Wushu Şampiyonası başladı


Namık Kemal KILINÇ ANTALYA, (DHA)


Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu tarafından düzenlenen Şehit Muhammed Oğuz Kılınç Türkiye Wushu Şampiyonası başladı.


Antalya'nın Kundu turizm bölgesindeki bir otelde düzenlenen Şehit Muhammed Oğuz Kılınç Türkiye Wushu Şampiyonası, minikler kategorisi yarışmalarıyla başladı. Minikler, yıldızlar, gençler, büyükler erkek ve kadın, Sanda ve Taolu kategorilerinde yapılacak şampiyonada 4 bin 500 sporcu mücadele edecek.


Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu Başkanı Mehmet Zeki Akıncı, Türkiye'nin tüm illerinden takımlarımız geldi. Şu anda bin 500 sporcumuz var. Aileleriyle birlikte 3 bin kişiyi konuk ediyoruz. Şampiyonaya minikler ile başladık. Daha sonra gençler ve büyükler turnuvaları başlayacak. Toplam katılımcı 4 bin 500 kişiyi bulacak. Burada Türkiye Milli Takımı'nı çıkaracağız. Gençlerimizi spora alıştırmayı, sporla beraber yaşamayı, diğer kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmayı hedefliyoruz. Bu turnuva 15 Temmuz Şehidimiz Muhammed Oğuz Kılınç'ın adına düzenlendi. Şehidimiz Antalyalı olduğu için kendisini burada hürmetle anıp şükran borcumuzu ödemiş olacağız dedi.


Şehit polis memuru Muhammed Oğuz Kılınç'ın babası Zeki Kılınç, Her şeyden önce Antalya'da böyle bir şampiyonanın evladımın adına yapılmasından dolayı onurluyum ve gururluyum. Bu aynı zamanda şehitlerimize gösterilen minnettarlığın bir ifadesidir. Ne mutlu ki 15 Temmuz'da canlarını veren fedakar insanları bu milletin unutmadığını görmekteyiz. Çünkü onlar arkasına bakmadan giden öncülerden oldu. Canlarını verdiler ama onların arkasından gelen bu gençlik şehit ve gazilerini unutmayacaklarını en güzel şekilde gösterdi. Suriye'de vatan evlatları bu devlet, millet, ezan ve bayrak için savaş veriyor. Bundan dolayı da onurlu ve gururluyuz. Bizler evladımızı vermiş olabiliriz, evlatsız yaşayabiliriz. Vatansız ve bayraksız asla diye konuştu.


Şehit polis memuru Muhammed Oğuz Kılınç'ın annesi Meltem Kılınç Oğlumla sağlığında da gurur duydum. Şehitliğiyle de gurur duydum. O çok hayırlı bir evlattı. Hayırlı olduğunu şehit olduktan sonra da çok gördük dedi.


Şampiyona 14 Şubat'ta sona erecek.

Şehit Muhammed Oğuz Kılınç Türkiye Wushu Şampiyonası Başladı -Hd

Haber Yayın Tarihi: 05.02.2018 05:48 Kaynak: DHASon Dakika

Aç kurtların çoban bekçi köpeğini parçaladığı anlar kamerada
FETÖ'cü Hakan Şükür'ü FETÖ'cüler 2 milyon dolar dolandırdı Cübbeli Ahmet Hoca 10 yıl sonra ilk defa bir kadın sunucunun programına katıldı

Son Dakika Haberleri