Son Dakika Haberleri: Öcalan'ın "Gülen" mesajına Kışanak'tan "Devlet sırrı, konuşmayacağız" cevabı

Öcalan'ın "Gülen" mesajına Kışanak'tan "Devlet sırrı, konuşmayacağız" cevabı

5 ay önce

İmralı tutanaklarında yer alan Öcalan'ın, FETÖ elebaşısı Gülen ile ilgili söylediği, "O bir sulh adamıdır, Ortadoğu tasavvurumuz örtüşüyor" söylemini AK Parti Manisa eski Milletvekili Selçuk Özdağ, HDP eski Milletvekili Gülten Kışanak'a sordu. Kışanak ise bu soruya "Devlet sırrı, konuşmayacağız" diye yanıt verdi.

AK Parti Manisa eski Milletvekili ve TBMM FETÖ Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu Başkanvekili Selçuk Özdağ, PKK'nın İmralı Cezaevi'nde tutuklu bulunan elebaşı Abdullah Öcalan'ın FETÖ'ye bakışı konusunda dikkat çeken bir anekdot paylaştı.

Selçuk Özdağ, 15 Temmuz'un yıl dönümünde Sözcü'den Veli Toprak'a önemli açıklamalar yaptı.

Bu açıklamada en dikkat çeken konulardan biri deİmralı tutanaklarında yer alan Abdullah Öcalan'ın, FETÖ elebaşısı Gülen ile ilgili düşüncesiydi.

PKK elebaşısı Abdullah Öcalan'a "Biz de Gülen'le görüşelim mi?" diye soru soran HDP'li vekillere PKK elebaşısının "O bir sulh adamıdır, görüşün, Ortadoğu tasavvurumuz örtüşüyor" diye yanıt verdiğini hatırlatan Selçuk Özdağ, "Ben bunu HDP Diyarbakır eski Milletvekili Gülten Kışanak'asorduğumda "Devlet sırrı, konuşmayacağız" cevabını aldığını açıklaması dikkat çekti.

Öcalan'ın Gülen mesajına Kışanak'tan Devlet sırrı, konuşmayacağız cevabı
Selçuk Özdağ: 2011'de AK Parti'ye 50 kişilik liste verdiler, Erdoğan sadece 3 kişiyi listeye aldı

Haber Yayın Tarihi: 17.07.2019 03:31 Ünlü yapımcının "Rol almak için benimle birlikte oldular" iddiasına Charlize Theron'dan sert tepki
Türkiye'ye dönüş hazırlığı yapan Cem Uzan'dan yeni iddia: En gizli FETÖ'cü Ahmet Necdet Sezer'dir Kuruluş Osman'da Burak Özçivit'in kuşağında cep telefonu unutulması sosyal medyaya damga vurdu