Son Dakika Haberleri: Şenol Güneş, Sözleşmesinin TL'ye Çevrilmesine Karşı Çıktı

Şenol Güneş, Sözleşmesinin TL'ye Çevrilmesine Karşı Çıktı

2 yıl önce

Sözleşmesi TL'ye çevrilirse yaklaşık 3 milyon lira zarara girecek olan Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, kulübün teklifini kabul etmedi.

Şenol Güneş, Sözleşmesinin TL'ye Çevrilmesine Karşı Çıktı, System.String[]

Resmi Gazete'de yayınlanan kararnameyle Türk lirasını koruma kanunu çerçevesinde Türkiye'de yaşayan yerli futbolcular ve teknik adamlar sözleşmelerini Türk lirasına çeviriyor.

Galatasaray'la geçtiğimiz gün sözleşme uzatan Terim, maaşını Türk lirası olarak almayı kabul etti. Yıllık yaklaşık 3 milyon euro kazanan tecrübeli teknik adam, güncel kura göre 19 milyon 500 bin TL kazanması gerekirken, kuru 5.32'den sabitleyerek 16 milyon TL kazanacak. Terim böylece 3.5 milyon Türk lirası daha az maaş alacak.

ŞENOL GÜNEŞ TL'Yİ KABUL ETMİYOR

Bunun yanında siyah-beyazlı ekip kuru Kulüpler Birliği'nin belirlediği 5.32'nin de üzerinde bir fiyata, 5.40'a sabitledi ancak Güneş bu teklifi de kabul etmedi. Beşiktaş'tan 2.5 milyon euro kazanan Şenol Güneş, güncel kura göre 16 milyon 200 bin TL kazanıyor. Kurun 5.40'tan sabitlenmesi durumunda tecrübeli hocanın maaşı 13 milyon 500 bin TL'ye düşecek.

Öte yandan gazeteci Serdar Çelikler bu konu hakkında aldığı bir istihbaratı paylaşarak, "Kulüpler Birliği, kur konusunu sabitlemiş. Fatih Terim o sabit kuru kabul etmiş, Şenol Güneş henüz kabul etmemiş." şeklinde konuştu.

Şenol Güneş, Sözleşmesinin TL'ye Çevrilmesine Karşı Çıktı
Haber Yayın Tarihi: 23.10.2018 09:02 

YORUMLAR


Fotomontajla TIME dergisine kendisini kapak yapan ABD Dışişleri Bakanlığı yetkilisi istifa etti
Niğde'de miğferli asker silüeti objektiflere yansıdı Meksika'da bir çiftlikte 52 çantadan 25 ceset çıktı