Eksi 21 derecede havaya atılan su, yere buz taneciği olarak düştü - Son Dakika

Eksi 21 derecede havaya atılan su, yere buz taneciği olarak düştü

2 ay önce

Sivas'ta gece saatlerinde termometreler eksi 21 dereceyi gösterdi. Havaya serpilen sıcak su yere buz taneciği olarak düştü.

Sivas'ta günlerdir etkisini sürdüren soğuk hava gece yarısı eksi 21 dereceye düştü. Hayat adeta buz kesti, caddeler tamamen boşaldı. Araçlarının camlarının buzla kaplanmasını istemeyen vatandaşlar, camları battaniye ve kartonlarla kapatarak önlem almaya çalıştı.

HAVAYA SU ATILDI, BUZ OLARAK YERE DÜŞTÜ

Soğuk havanın ne kadar etkili olduğunu göstermek isteyen vatandaşlar havaya sıcak su serperek test etti. Havaya serpilen suyun yere buz tanecikleri olarak düştüğü görüldü.

"BELGESELLERDE İZLİYORDUK"

Belgesellerde gördüğü görüntülerini denemek için sıcak suyu havaya serptiğini belirten Yunus Yıldız, "Sürekli belgesellerde izlediğimiz hareketler vardı. Suyun havaya atıldığını ve o an buzlaştığını görüyorduk. Bende denemek istedim. Bunun nedeni şu anda bulunduğumuz bölgede hava sıcaklığı eksi 23 derece. Muazzam bir soğuk var. Bu soğukta denemek istedi ve yaptık. Gördük ki havaya attığımız su buz taneciği olarak yere düşüyor. Soğuk felaket, durulacak gibi değil" dedi.

ATEŞ YAKTILAR

Öte yandan soğuk havada çalışmak zorunda olan vatandaşlar, ateş yakarak ısınmaya çalıştı.

Eksi 21 derecede havaya atılan su, yere buz taneciği olarak düştüSon Dakika

Soylu'dan "maaş kesintisi" iddialarına yanıt: Ben buna karışmam, hiçbir polis imzalamak zorunda değil
Canlı yayında tüyler ürperten iddia: Türkiye'deki vaka sayısı 600 ila 900 bin Zabıtaya hitabıyla duygulandıran Burhan amca hastaneye kaldırıldı