Siirt'te öğrencilere gıda güvenirliği ve hijyen eğitimi - Son Dakika

Siirt'te öğrencilere gıda güvenirliği ve hijyen eğitimi

05.12.2019 12:22
Siirt'te öğrencilere gıda güvenirliği ve hijyen eğitimi, System.String[]

Siirt'te Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından öğrencilere gıda güvenilirliği ve hijyeni eğitimi verildi.

Siirt'te Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından öğrencilere gıda güvenilirliği ve hijyeni eğitimi verildi.

Ortaokullarda verilen eğitimde öğrencileri bilgilendiren Gıda ve Yem Şube Müdürü Enver Özdemir, sağlıklı nesiller yetiştirmek için güvenilir gıda hakkında öğrencileri bilinçlendirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Özdemir, gıda satın alırken ve tüketirken dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgi vererek, "Bakanlığımızın gıda üreten, satışını ve dağıtımını yapan gıda işletmelerine uyguladığı kayıt sistemine göre satın alınan ürünlere dikkat edilmesi gerekir. Öğrencilere ambalajlı ürünlerde etiket bilgileri, toplu tüketim yerlerinde işletmelerin uyması gereken hijyen kuralları ve gıda zehirlenmeleri durumunda '174 Alo Gıda' hattının çalışma usullerini anlattık." dedi.

Siirt'te öğrencilere gıda güvenirliği ve hijyen eğitimi

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Siirt'te öğrencilere gıda güvenirliği ve hijyen eğitimi - Son Dakika


Son Dakika

ABD'de koronavirüs aşısı yaptıran bir kişi, saatler sonra hayatını kaybetti Dünya gündeminden düşmeyen Türk İHA'ları şimdi de Netflix belgeselinde Minareye Türk bayrağı asmaya çıkan gencin intihar ettiği sanılınca ekipler alarma geçti Kırmızı Oda dizisinin Kumru'su Aslıhan Gürbüz, çiftçi oldu Yaşadığı hastalık sonrası 46 kiloya düşen Seren Serengil'in tedavisi sonuç verdi Türkiye'de insanlar doğduğu kentte yaşasaydı en kalabalık il Şanlıurfa olacaktı Birçok dizide oynayan Ercan Yalçıntaş sahte içkiden hayatını kaybetti Wanda bu kez zafer kazandı! Cinsel ilişki kaseti nedeniyle tazminat ödeyecekler