Sivas'ta protokol tribününde iki sevilen sima dikkat çekti - Son Dakika

Sivas'ta protokol tribününde iki sevilen sima dikkat çekti

5 ay önce

Sivas'ta düzenlenen Ahilik Haftası etkinliklerinde, protokol tribününde Sivas'ın sevilen iki simasının Vali ve Belediye Başkanı ile birlikte etkinlikleri izlemesi dikkat çekti.

Sivas'ta protokol tribününde iki sevilen sima dikkat çekti, System.String[]

Sivas'ta düzenlenen Ahilik Haftası etkinliklerinde, protokol tribününde Sivas'ın sevilen iki simasının Vali ve Belediye Başkanı ile birlikte etkinlikleri izlemesi dikkat çekti.


Sivas'ta Ahilik Kültürü Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı. Ahi Emir Ahmet Türbesi önünde, Mehteran eşliğinde başlayan kortej yürüyüşü Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi bahçesinde tamamlandı. Burada ki etkinlikler ise saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başladı. Günün anlam ve önemini anlatan konuşmayı Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal yaptı.


Etkinlik sırasında protokol tribününde Vali Salih Ayhan ve Belediye Başkanı Hilmi Bilgin'in yanlarında oturan Sivas'ın sevilen renkli iki siması dikkat çekti. Etkinlik sırasında Vali Ayhan ve Başkan bilgin, Sivas'ta ki etkinliklere katılımları ile renk katan, kendilerini sevdiren Levent ve Mustafa ile sohbet etti. Vali Ayhan'ın konuşmak için kürsüye çıktığı sırada da ikili valiye eşlik etti.


Sivas Valisi Salih Ayhan burada yaptığı konuşmasında Ahiliğin Türk tarihi kadar eski olduğunu belirterek, "Osmanlı ve Selçuklunun esnaflık kültürünün özünde birlik ve beraberliği sağlamada ekonomik hayatı yönlendirmede, yönetmede çok özel bir misyonu vardır. Bu teşkilatlar, odalar, STK'ları varsa bunların altında temel misyon ahilik kültürünün varlığı ile ifade edilebilmektedir." dedi.


Vali Ayhan'ın konuşmasının ardından Vali Ayhan'a günün anısına ahilik kaftanı giydirildi. Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, tarafından ahilik onur ödülü ise Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin'e verildi. Başkan Bilgin'e de SESOB başkanı Beşir Köksal tarafından kaftanı giydirildi. Programda Şed Kuşatma töreni de canlandırıldı. - SİVAS

Haber Yayın Tarihi: 18.09.2019 02:32 Kaynak: İHASon Dakika

Görev başındaki polis, emniyetin tuvaletinde sevgilisiyle uygunsuz halde basıldı
Didem Soydan'dan "Seninle cinsel ilişkiye girmeden ölmek istemiyorum" diyen takipçisine cevap Kız kardeşine "İstersen seni de öldüreyim" dedi, intihar etti

Son Dakika Haberleri