Son Dakika Haberleri: Soçi Kış Olimpiyat Oyunları'na Doğru

Soçi Kış Olimpiyat Oyunları'na Doğru

İngiltere Dışişleri Bakanlığı: "Rus yetkililerle güvenlik konuları da dahil olmak üzere oyunların hazırlanması için yakından çalışıyoruz" "Rus yetkililerin güvenli bir kış olimpiyat ve paralimpik oyunları ortaya koyacağından eminiz"

27.01.2014 13:45
Soçi Kış Olimpiyat Oyunları'na Doğru,
İngiltere, gelecek hafta Rusya'nın Soçi kentinde başlayacak Soçi Kış Olimpiyat Oyunları'nda güvenliğin sağlanması için Rusya ile işbirliği yapıyor. 

AA muhabirinin İngiltere Dışişleri Bakanlığından edindiği bilgiye göre, İngiltere'nin önceliği oyunlar için bu ülkeye gidecek atletlerin güvenliğinin sağlanması olacak. Açıklamada, "Rus yetkililerin güvenli bir kış olimpiyat ve paralimpik oyunları ortaya koyacağından eminiz. Rus yetkililerle güvenlik konuları da dahil olmak üzere oyunların hazırlanması için yakından çalışıyoruz. Rus yetkililerin önceliği, hem seyirciler hem de atletler için güvenlik bir ortam sağlamaktır" denildi. 

İngiltere, Rusya'ya seyahat edecek İngiliz vatandaşlarının sürekli yenilenen seyahat uyarılarını takip etmesini istiyor. İngiltere Dışişleri Bakanlığnın resmi internet sayfasında Rusya ile ilgili "seyahat tavsiyesi" bölümünde, "Rusya'da büyük ölçekli etkinlikler, teröristlerin hedefi olmaktadır" ifadesinin yer alması dikkati çekiyor.

İngiliz yayın kurumu BBC, İngiltere Dışişleri Bakanlığı yetkilierinin "Soçi'deki kış olimpiyatları sırasında ya da öncesinde terör saldırılarının olmasının kuvvetle muhtemel olduğu konusunda uyarıda bulunduklarını" bildirdi.   

Rusya bu yıl ayrıca, haziranda G8 Zirvesi'ne, ekimde ise Formula 1 yarışına ev sahipliği yapacak. - London, City of

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 21.04.2015 11:14:21. #.233#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Soçi Kış Olimpiyat Oyunları'na Doğru
  [Hata Bildir]