FETÖ'nün 7 Şubat MİT Kumpası Soruşturmasında 6 Şüpheli Tutuklandı - Son Dakika

FETÖ'nün 7 Şubat MİT Kumpası Soruşturmasında 6 Şüpheli Tutuklandı

19.07.2018 18:11
FETÖ'nün 7 Şubat MİT Kumpası Soruşturmasında 6 Şüpheli Tutuklandı, System.String[]

FETÖ'nün 7 Şubat MİT kumpasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 6 şüpheli tutuklandı.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "7 Şubat MİT kumpası"na yönelik yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 6 şüphelinin tutuklanmasına karar verildi.

7 ŞUBAT 2012'DE MİT MÜSTEŞARI VE BAZI MİT GÖREVLİLERİ İFADEYE ÇAĞIRILMIŞTI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nca, FETÖ'nün, 7 Şubat 2012'de MİT Müsteşarı ve bazı MİT görevlilerini ifadeye çağırmasıyla kurduğu kumpas üzerine yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 6 şüpheli, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından İstanbul Adliyesine getirildi.

6 ŞÜPHELİ TUTUKLAMA TALEBİ İLE MAHKEMEYE SEVK EDİLDİ

Soruşturmayı yürüten savcılık, aralarında gazeteci Mustafa Gökkılıç ve polislerin de bulunduğu 6 şüpheliyi tutuklanmaları talebiyle hakimliğe sevk etti.

Nöbetçi İstanbul Sulh Ceza Hakimliği, tüm şüphelilerin, üzerlerine atılı suçlamalardan tutuklanmalarına hükmetti.

Bu arada, soruşturma kapsamında hakkında işlem yapılan 9 kişinin ise adliyedeki ifade işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

24 ŞÜPHELİ HAKKINDA GÖZALTI KARARI ÇIKARILMIŞTI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nca, FETÖ'nün, 7 Şubat 2012'de MİT Müsteşarı ve bazı MİT görevlilerini ifadeye çağırmasıyla kurduğu kumpas üzerine başlatılan soruşturmada, aralarında FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen, örgütün sözde "MİT imamı" Murat Karabulut, eski emniyet müdürleri Yurt Atayün, Ali Fuat Yılmazer, Serdar Bayraktutan, Oğuzhan Ceylan ve Erol Demirhan, eski savcılar Sadrettin Sarıkaya ve Bilal Bayraktar, gazeteci Mustafa Gökkılıç ile avukat ve eski MİT mensuplarının da aralarında bulunduğu 24 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkarılmıştı.

Şüphelilerden 5'inin firari olduğu, 10'unun ise FETÖ kapsamında başka dosyalardan tutuklu bulunduğu belirlendi. Emniyet ekipleri, 9 şüphelinin yakalanması için eş zamanlı operasyon düzenledi. Aralarında gazeteci Mustafa Gökkılıç'ın da bulunduğu 6 şüpheli yakalanmıştı.

FETÖ'nün 7 Şubat MİT Kumpası Soruşturmasında 6 Şüpheli Tutuklandı
FETÖ'nün 7 Şubat MİT Kumpası Soruşturmasında 6 Şüpheli Tutuklandı

Son Dakika Güncel FETÖ'nün 7 Şubat MİT Kumpası Soruşturmasında 6 Şüpheli Tutuklandı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Paranoid şizofreni hastası olan baba 'şeytan' olduğunu düşündüğü 11 aylık bebeğini nehre attı Formula 1 şampiyonu Lewis Hamilton koronavirüse yakalandı Putin'in "Benim kızım da oldu, yan etkisi" yok dediği Sputnik V aşısını olan 20 kişi koronaya yakalandı Kadıköy'de 15 yıl sonra Beşiktaş'a mağlup olan Fenerbahçe'de fatura Erol Bulut'a kesildi Adana'da 1 lira 75 kuruşluk kapkaç yapan 2 hırsız tutuklandı İlk aşılar 11 Aralık'ta uygulanacak, ilk iki doz aşıyı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca olacak Çukur'un 106. bölümünden ilk sahne yayınlandı! Selim Koçavalı öldü mü? Kısıtlamalara rağmen parti yapan gruba polis bakını! 40 kişiye 120 bin TL ceza kesildi