Son Dakika: Berat Albayrak: Türkiye'nin son 1 yıldaki iyileşme oranını kimse beklemiyordu - Son Dakika

Son Dakika: Berat Albayrak: Türkiye'nin son 1 yıldaki iyileşme oranını kimse beklemiyordu

2 ay önce

Son dakika: Davos Zirvesi'nin üçüncü gününde konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Son 1 yıldaki iyileşme oranını kimse beklemiyordu" deyip Türkiye'nin borç karnesinin sağlam olduğunu söyledi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Davos Zirvesi'nin üçüncü gününde İsviçre'nin Davos kasabasında düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu'nda konuştu. Albayrak yaptığı konuşmada, Türkiye'nin son 1 yıldaki gelişimini kimsenin beklemediğini vurgulayarak, Türkiye'nin borç karnesinin sağlam olduğunu dile getirdi.

"HÜKÜMET OLARAK GÜÇLÜ BİR BİLANÇOMUZ VAR"

Bakan Albayrak Türkiye'nin son 1 yıldaki iyileşme oranını kimsenin beklemediğini belirterek, "Yaşadığımız problemlerden çok fazla şey öğrendik. Türkiye'nin son 1 yıldaki iyileşme oranını kimse beklemiyordu. Son 16 yılda altyapı ve enerjiye çok yatırım yaptık. Son 5 yılın önceki 5 yıla göre ihracat oranı oldukça iyi. Hükümet olarak güçlü bir bilançomuz var" ifadelerini kullandı.

"BORÇ KARNEMİZ SAĞLAM"

Bakan Albayrak, "Türkiye'nin borç karnesi çok sağlam. Borç oranı görece yüksek olan özel sektörün dahi benzerlerine göre durumu iyi.Özel sektörün borcunun bir bölümü ihracatçıların karşılıklı kredileri kaynaklı" şeklinde konuştu.

"ENFLASYON TEK HANELERE İNECEK"

Merkez Bankası'nın FED kadar bağımsız olduğunu dile getiren Albayrak, "2020'de enflasyon tek basamaklara inecek. Bu da büyüme için önemli bir nokta. Hedefiniz belliyse, tabii ki aynı hedefe odaklanmanız gerekiyor. Maliye politikaları konusunda güçlü bir karnemiz var" dedi.

Son Dakika: Berat Albayrak: Türkiye'nin son 1 yıldaki iyileşme oranını kimse beklemiyordu
Son dakika: Bakan Albayrak'tan çiftçilere müjde: Ziraat Bankası borçları 5 yıla kadar vadelendirecek

Bakan Albayrak: 2020'de enflasyon tek hanelere inecek

Haber Yayın Tarihi: 23.01.2020 02:58 Son Dakika

Canlı yayında "Elimde belgeleri var" deyip duyurdu: Koronavirüs korkutmaya yönelik bir virüs
Yuvada çalışan kadın, istismar ettiği 13 yaşındaki çocuktan bebek dünyaya getirdi Kaybolduktan 5 gün sonra İzmir'de bulunan 3 liselinin neden evden kaçtıkları belli oldu