Son Dakika: 65 yaş üstü vatandaşların sahip olduğu araçların egzoz emisyon ölçümleri ertelendi - Son Dakika

Son Dakika: 65 yaş üstü vatandaşların sahip olduğu araçların egzoz emisyon ölçümleri ertelendi

Son dakika: Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş üzeri ve kronik rahatsızlığı olanların sahip olduğu araçların egzoz emisyonlarını ertelendiğini açıkladı.

Türkiye'de her geçen gün yayılan koronavirüse karşı alınan önlemler de artıyor. Bu kapsamda 65 yaş üzeri vatandaşların araçlarıyla ilgili zorunlu olan bir işlem daha ertelendi.

"YASAK KALKTIKTAN SONRA 45 GÜN İÇİNDE ÖLÇTÜREBİLİRLER"

Gelişmeyi Twitter hesabından duyuran Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum şunları yazdı: "Koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın araçlarının egzoz emisyon ölçümlerini erteledik. Sokağa çıkma yasağı olan vatandaşlarımız, yasak kararı kaldırıldıktan sonraki 45 gün içinde araçlarının emisyonunu ölçtürebilecekler."

NE OLMUŞTU?

İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı genelgeyle koronavirüs salgınında yüksek risk grubunda olan 65 yaş üzeri vatandaşlar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların sokağa çıkmalarına kısıtlama getirilmişti. Bu nedenle 65 yaş üzeri vatandaşların zorunlu olduğu birçok ödeme ve işlem ertelenmişti.

Son Dakika: 65 yaş üstü vatandaşların sahip olduğu araçların egzoz emisyon ölçümleri ertelendi
Yeni sisteme geçildi! Egzoz muayenesi yaptırmayan araçlar otomatik olarak belirlenecek

Son dakika: LPG'ye 90 kuruşluk tarihi indirim geliyor

Tofaş, koronavirüs nedeniyle üretime iki hafta ara verecek


Son Dakika

4 büyük otobüs firması, "Mola bitti" diyerek seferlerin başlayacağı tarihi duyurdu Türk havacılık şirketi SunExpress, 4 Haziran'da iç hat uçuşlarına başlıyor YHT bileti alırken HES kodu "Seyahat İzin Belgesi" yerine sayılmayacak Ünlü ekonomist Nouriel Roubini koronavirüsün yarattığı ekonomik krizi değerlendirdi: En az 10 yıl sürecek Dolar uluslararası piyasalarda 6,81 seviyesinden işlem görüyor Hollanda'nın ünlü sanat oteli Art Hotel Spaander koronavirüs nedeniyle iflas etti Koronavirüs krizini fırsata çeviren Japon firma düğmeye basma çubuğu üretti Vücuttaki ölü hücreleri yenileyen arı sütünün gramı 8 TL, kilosu ise 8 bin TL'den satılıyor Haftaya düşüşle başlayan altının gram fiyatı 379 liradan işlem görüyor Normalleşme adımları kapsamında hava ve demir yolu ulaşımında biletler satışa çıktı 26 ilde yapılan ankete göre korona döneminde vatandaşların yüzde 50'sinin geliri azaldı Girişe kapatılan Konyaaltı Sahili, yaz sezonuna "sosyal mesafeli" şekilde hazırlanıyor Türkiye'nin salça ihracatı koronavirüs sürecinde yüzde 45 artarak 67 milyon dolara yükseldi Sağlık turizminden 2023 yılında 40 milyar dolar gelir bekleniyor Antalyalı çiftçiler Türkiye'nin sebze ve meyve ihtiyacını karşılamak için bayramı seralarda geçiriyor