Son dakika haberleri! - Erbakan: "Bizim Kıbrıs sorunumuz 1974'te sona ermiştir" - Son Dakika

Son dakika haberleri! - Erbakan: "Bizim Kıbrıs sorunumuz 1974'te sona ermiştir"

03.03.2021 15:16

Son dakika haber: - Erbakan: "Bizim Kıbrıs sorunumuz 1974'te sona ermiştir" "28 Şubat başörtüsünden, ilticadan dolayı olsaydı en güçlü 28 Şubat'ı Sudi Arabistan'da yaparlardı" Yeniden Refah Partisi, Aylık Olağan İl Başkanları toplantısı gerçekleştirildi.

- Erbakan: "Bizim Kıbrıs sorunumuz 1974'te sona ermiştir"

"28 Şubat başörtüsünden, ilticadan dolayı olsaydı en güçlü 28 Şubat'ı Sudi Arabistan'da yaparlardı"

ANKARA - Yeniden Refah Partisi, Aylık Olağan İl Başkanları toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan "Bizim Kıbrıs sorunumuz 1974'te sona ermiştir" dedi.

Yeniden Refah Partisi, Aylık Olağan İl Başkanları toplantısı, Parti Genel Merkezinde, İl Başkanları'nın katılımı ile gerçekleştirildi. Toplantıda, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan, Gelecek Partisi Hatay İl Başkan Yardımcısı Murat Arıcı'nın Yeniden Refah Partisine geçtiğini duyurdu.

"28 Şubat başörtüsünden, ilticadan dolayı olsaydı en güçlü 28 Şubat'ı Suudi Arabistan'da yaparlardı"

28 Şubat darbesinin nedenleri ile ilgili konuşan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan "28 Şubat Erbakan hocamızın ifade ettiği gibi 28 Şubat darbesi Türkiye'de başörtüsünden, gericilikten şeriat gelecek korkusundan, Başbakanlık konutundaki iftar yemeğinden dolayı yapılmadı. 28 Şubat darbesi Erbakan Hocamızın ve 54. Hükümet'in Ekonomi, Son Dakika Ekonomi Haberleri, Ekonomi Son Dakika'>ekonomi ve dış politika alanında atmış olduğu adımların, dış güçlerin oyunlarını bozan adımlar olduğu için yapıldı. Dış güçler tarafından tertip edildi, senaryosu yazıldı ve gerçekleştirildi. Zaten bizimde her fırsatta söylediğimiz gibi 28 Şubat başörtüsünden, ilticadan dolayı olsaydı en güçlü 28 Şubat'ı Suudi Arabistan'da yaparlardı. Türkiye'de uygulanmasının sebebi, Türkiye'de uygulanmaya başlanan planların ve ekonomik reformların dış güçlerin planına uymaması" ifadelerini kullandı.

28 Şubat darbesinden sonraki süreci değerlendiren Erbakan, Darbe girişiminin etkisi birçok açıdan devam ettiğini söyledi.

Birçok darbe mağdurunun haklarının iadesi ve iadeyi itibar meselesine de değinen Fatih Erbakan, Necmettin Erbakan'ın hakkında da iadeyi itibar çalışmalarının başlatılması gerektiğini söyledi.

"Bizim Kıbrıs sorunumuz 1974'te sona ermiştir"

Kıbrıs konusunda Türkiye'yi, İngiltere'nin oyunlarına gelmemesi konusunda uyaran Fatih Erbakan, "İngiltere Dışişleri Bakanı'nın, Kıbrıs a yaptığı ziyaretlerde sözüm ona yeni bir çözüm planı sunmaktadır. Medya'da bu çözüm planının bazı detayları ortaya çıktı. 2 devletli konfederasyon deniyor. Burada biz İngiltere'nin asıl planını bilen insanlar olarak, tamamen bir kelime oyunu olduğunu söyleyebiliriz. İki devletli konfederasyon ama bakanlar kurulu ortak, parlamentosu ortak, ama dış temsil tek elden yapılıyor. Dolayısı ile adı iki devlet ama fiilen tek devlet. Peki, söz sahibi olan kim tabi ki Rumlar. İngiltere'nin planına göre Konfederasyon Parlamentosu 36 üyeden oluşuyor 24'ü Rum. Konfederasyonun Bakanlar Kurulu 9 Bakandan oluşuyor 6'sı Rum 3'ü Türk. Bu anlaşma kapsamında 10 yıl sonra garantör ülkelerin asker bulundurma 1960'ları 1970'leri hatırlayın neler yaşamıştı oradaki halk hatırlıyoruz. Bu asla kabul edilebilecek bir şey değil. Kıbrıs sorunu deyip duruyorlar 1974'ten beri 2 ülkenin vatandaşları barış içinde yaşıyorlar. Bizim Kıbrıs diye bir sorunumuz yoktur. Bizim Kıbrıs sorunumuz 1974 Barış Harekatı ile sona ermiştir" ifadelerini yer verdi.

Bizim Kıbrıs ile ilgili tek sorunumuz Türki ve Müslüman ülkelerin Kuzey Kıbrıs'ı tanımaması. Başta Kardeşimiz Azerbaycan devleti olmak üzere Türki Cumhuriyetlerin, Müslüman ülkelerin Kıbrıs Türk Cumhuriyetini resmi olarak tanıması için an önce çalışmaların bir an önce başlatılması gerekir.

Gerçekleştirilen İl Başkanları Toplantısı'nın ardından Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Gelecek Partisi Hatay İl Başkan Yardımcısı Murat Arıcı'nın Yeniden Refah Partisine geçtiğini duyurdu ve rozetini bizzat kendisi taktı.

Son dakika haberleri! - Erbakan: Bizim Kıbrıs sorunumuz 1974'te sona ermiştir
Son dakika haberleri! - Erbakan: Bizim Kıbrıs sorunumuz 1974'te sona ermiştir
Son dakika haberleri! - Erbakan: Bizim Kıbrıs sorunumuz 1974'te sona ermiştir
Son dakika haberleri! - Erbakan: Bizim Kıbrıs sorunumuz 1974'te sona ermiştir

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Son dakika haberleri! - Erbakan: 'Bizim Kıbrıs sorunumuz 1974'te sona ermiştir' - Son Dakika


Son Dakika

Koronavirüs aşısına gitmeyenlerin sayısı çok olunca çözümü iki koli yumurtada buldular Koronavirüs aşısına gitmeyenlerin sayısı çok olunca çözümü iki koli yumurtada buldular Beşiktaş'tan KAP açıklaması geldi! Abdullah Avcı'ya ödenecek tazminat dudak uçuklattı Beşiktaş'tan KAP açıklaması geldi! Abdullah Avcı'ya ödenecek tazminat dudak uçuklattı Belediye vasıtası ile Almanya'ya gidip dönmeyenler konuştu: Her yerden gelenler vardı Belediye vasıtası ile Almanya'ya gidip dönmeyenler konuştu: Her yerden gelenler vardı Korona vakalarının arttığı Sadakatsiz dizisinin çekimleri durduruldu Korona vakalarının arttığı Sadakatsiz dizisinin çekimleri durduruldu Son Dakika: Anayasa Mahkemesi, HDP'nin kapatılmasına ilişkin iddianameyi Yargıtay Başsavcılığı'na iade etti Son Dakika: Anayasa Mahkemesi, HDP'nin kapatılmasına ilişkin iddianameyi Yargıtay Başsavcılığı'na iade etti Rusya'dan ABD'nin yaptırım kararına ilk tepki: Bedelini ödeteceğiz Rusya'dan ABD'nin yaptırım kararına ilk tepki: Bedelini ödeteceğiz Sahurda ne yersek gün boyu tokluk hissederiz? İşte cevabı Sahurda ne yersek gün boyu tokluk hissederiz? İşte cevabı Aysun Kayacı, Aysun Kayacı, "Benim oyumla çobanın oyu bir mi" çıkışıyla ilgili yıllar sonra ilk kez konuştu