Son Dakika Haberleri: Fransa Cumhurbaşkanı Macron, YPG/PKK'ya desteğini açıkladı

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, YPG/PKK'ya desteğini açıkladı

10 gün önce

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, terör örgütü YPG/PKK'nın sözde sözcüsüyle görüşerek DEAŞ'a karşı mücadelede destek olacaklarını açıkladı.

Elysee Sarayı, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un geçtiğimiz gün Fransa'da YPG/ PKK'nın paravan kuruluşu SDG'nin sözde sözcüsü Jihane Ahmed ile görüştüğünü duyurdu.

Macron'un görüşmede Türkiye'nin Suriye operasyonundan duyduğu endişeyi yeniden dile getirdiği açıklandı.

PKK'YA DESTEK AÇIKLAMASI

Macron, terör örgütünün sözde sözcüsü ile yaptığı görüşmede, Suriye'de terör örgütü DEAŞ'a karşı mücadelede terör örgütü YPG/PKK ile dayanışma halinde olduklarını söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Ofisi'nden yapılan açıklamada, Türkiye'nin Suriye'deki olası operasyonu konusunda Fransa'nın endişeli tavrının değişmediği bildirildi.

FRANSA, "DERİN ENDİŞE DUYUYORUZ" AÇIKLAMASINI YAPMIŞTI

Fransa Dışişleri Bakanlığı, daha önce Türkiye'nin Fırat'ın doğusuna düzenlemesi beklenen operasyonla ilgili bir açıklama yaparak, "Türkiye'nin Suriye'nin kuzeydoğusunda tek taraflı askeri operasyon düzenleyeceği haberinden derin endişe duyuyoruz. Türkiye'yi, parçası olduğu "IŞİD'e Karşı Küresel Koalisyonun" çıkarlarına aykırı bir girişimden kaçınmaya çağırıyoruz" ifadelerini kullanmıştı.

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, YPG/PKK'ya desteğini açıkladı
Haber Yayın Tarihi: 09.10.2019 02:28 PKK/YPG anlaşmaya uymazsa; ABD, terör örgütüne verdiği desteği tamamen çekecek
Adıyaman'da polis memurunu şehit eden PKK'lı 2 terörist etkisiz hale getirildi Terör örgütü PKK/YPG'nin karargah ve cezaevi olarak kullandığı kilise kurtarıldı: Temizlenip ibadete açılacak Erdoğan'ı şaşırtan sevgi! Kendine doğru çekip boynuna sarıldı