ABD Adalet Bakanlığı'ndan terör örgütü YPG itirafı: PKK'nın alt koludur - Son Dakika

ABD Adalet Bakanlığı'ndan terör örgütü YPG itirafı: PKK'nın alt koludur

15.01.2021 23:57
ABD Adalet Bakanlığı'ndan terör örgütü YPG itirafı: PKK'nın alt koludur, System.String[]

ABD Adalet Bakanlığı, Florida eyalet meclisi binasına yapılan saldırıda YPG'li bir kişinin gözaltına alındığını duyurduğu açıklamada, YPG için "terör örgütü PKK'nın alt kolu" ifadesini kullanarak iki örgüt arasındaki bağı kabul etti. ABD bu çıkışıyla YPG'ye yaptığı yardımların terör örgütüne gittiğini de itiraf etmiş oldu.

Adalet Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Florida'nın Tallahassee kentinde yaşayan Daniel Baker isimli kişinin "kaçırma ve yaralama tehdidi içeren eyaletler arası iletişim kurma" suçlamasıyla gözaltına alındığı duyuruldu.

Baker'ın 10 Ocak Pazar günü Florida eyalet meclis binasına yapılan saldırılara karıştığına işaret edilen açıklamada, bu kişinin diğer kişileri silahlanarak buraya gelmeye teşvik ettiği belirtildi.

YPG İLE PKK ARASINDAKİ BAĞ RESMEN KABUL EDİLDİ

Açıklamada, Baker'ın 2017'de Suriye'de YPG'ye katıldığına işaret edilerek, şüphelinin sosyal medya hasaplarında YPG'de keskin nişancı eğitimi aldığını belirttiği ve çeşitli belgesellerde de görüldüğü kaydedildi.

Bakanlığın söz konusu açıklamasında YPG ile PKK arasındaki bağlantıyı resmi olarak kabul ederek, "YPG, ABD hükümeti tarafından yabancı terör örgütü olarak tanınan PKK'nın alt koludur." ifadesi kullanıldı.

TERÖR ÖRGÜTLERİNE YAPILAN YARDIMIN İTİRAFI

Öte yandan ABD'nin Suriye'de YPG'ye milyarlarca dolarlık silah ve mühimmat yardımı yapıp sonrasında PKK'nın alt kolu olarak açıklaması terör örgütlerine yaptığı yardımların itirafı niteliğinde olarak yorumlandı.

ABD Adalet Bakanlığı'ndan terör örgütü YPG itirafı: PKK'nın alt koludur

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel ABD Adalet Bakanlığı'ndan terör örgütü YPG itirafı: PKK'nın alt koludur - Son Dakika


YORUMLAR (2)
  • misafir: dünya alem biliyor zaten abd nin terör örgütleri kurup finansa ettiğini ... gün gelecek bunların hesabıda sorulacak. Cevap Yaz 4 1 Yayından Kaldır

Son Dakika

Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca: Tam kapanma gibi bir durumu şu an düşünmüyoruz Filyasyon ekibinin şoförü uyuşturucu satarken yakalandı İbo Show'un konukları belli oldu! Eğlence dolu bir gece seyircileri bekliyor Sakarya'da 15 günlük yasak iddiasını Vali Kaldırım yalanladı Malaga, Nordin Amrabat transferindeki anlaşmaya uymadığı gerekçesiyle Galatasaray'a 500 bin euro ödeyecek Acun Ilıcalı, Youtuber Reynmen'i tek kalemde sildi Gardiyanlar, mahkumu döverek öldürdü! İnsanlıktan utandıran anların görüntüsü ortaya çıktı Son Dakika! Ermenistan'daki darbe girişimine ilişkin Türkiye'den ilk açıklama: Nerede olursa olsun darbeye karşıyız