Akıllı telefon üreticisi Tecno, Türkiye'de fabrika kurup üretime başlayacak - Son Dakika

Akıllı telefon üreticisi Tecno, Türkiye'de fabrika kurup üretime başlayacak

19.01.2021 10:39

Akıllı telefon üreticisi Tecno, Türkiye'de yerli üretim için 25 milyon dolardan fazla yatırım yapacak. Türkiye pazarına aralık ayında giriş yapan teknoloji şirketinin fabrikası İstanbul'un Pendik ilçesinde kurulacak.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Tecno üretim planlaması için gerekli adımlar çoktan atıldı ve ilk yerli Tecno, mart ayı içerisinde üretilmiş olacak. Bu somut adımla birlikte Tecno, Türk ekonomisine olan güvenini ifade ederken, hatırı sayılır miktarda iş imkanı oluşturacak ve Türk tüketicisinin beklentilerine kulak veren, pazara uyumlu cihaz üretecek. Bu yatırım hamlesi, markanın Türk pazarında önemli bir oyuncu olma kararlılığını gösteriyor.

TÜRK PAZARINA ARALIK AYINDA GİRDİ

Dünyada tanınan, Manchester City gibi birçok dünya markasının global sponsoru olan Tecno, aralık ayında Türk pazarı ile 3 modeli sayesinde tanışmıştı. Hemen ardından Türkiye'deki yerli ortağı ile birlikte üretim sürecini başlatarak Türk tüketicisinin yakından tanıdığı, tercih ettiği, yerli bir marka olmayı hedefliyor.

FABRİKA PENDİK'TA KURULACAK

İstanbul Pendik'te olacak fabrika, öncelikli olarak Türk tüketicisinin hem fiyat hem kalite beklentilerine hizmet vermek ve aynı zamanda Avrupa pazarına dağıtım sağlayacak bir üretim üssü olmak için kuruluyor.

Akıllı telefon üreticisi Tecno, Türkiye'de fabrika kurup üretime başlayacak

Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Akıllı telefon üreticisi Tecno, Türkiye'de fabrika kurup üretime başlayacak - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR (2)
  • kemalca: muhteşem bir gelişme umarım boyle binlerce firmalar ulkemize gelip tesis kurarlar.. onları çekmek kolay.. iki konuda guvence vermemiz yeterli.. mülkiyet guvencesi ve sermaye guvencesi.. yani iş dönüp dolaşıp adalete geliyor.. adalet gerçekten mülkün temeli olmalıdır.. gerisi gelir zaten Cevap Yaz 8 0 Yayından Kaldır

Son Dakika

BB Erzurumspor karşısında 10 dakika sahada kalan Radamel Falcao 500 bin euro kazandı Sert şutlarıyla dikkat çeken Mostafa Mohamed, Gerrard ve Batistuta'yı örnek alıyor Bülent Ersoy, 55 tilkinin kürkünden palto yaptırdığı yönündeki iddiaları yalanladı Samatta'nın Trabzonspor maçında kaçırdığı gol, ünlü piyanist Fazıl Say'ı çileden çıkardı Sağlık memuru, "Allah yolunda kurban edeceğim" dediği oğlunu ormana götürüp boynundan kesti Milyonların gözü kulağı Kabine'de! 5 ilde normalleşme kesin gibi, 25 ilde ise umutlu bekleyiş sürüyor Adriana Lima ve Nusret Gökçe aynı karede! Aralarındaki boy farkı dikkat çekti Balıkçılar, kavanozu 350 lira olan lakerda taleplerine yetişemiyor