Çekya'da bilim insanları, koronavirüsü yüzde 99 oranında yok eden kağıt üretti - Son Dakika

Çekya'da bilim insanları, koronavirüsü yüzde 99 oranında yok eden kağıt üretti

04.12.2020 17:35

Koronavirüs salgınına karşı aşı geliştirme çalışmaları devam ederken, Çek bilim insanları ilginç bir buluş gerçekleştirdi. Bilim insanlarının geliştirdiği özel bir kağıdın, koronavirüsü yüzde 99 oranında yok ettiği belirtildi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına karşı aşı geliştirme çalışmalarında son aşamaya gelinirken, Çekya'da bilim insanları ilginç bir buluşa imza attı. Bilim insanlarının geliştirdiği özel bir kağıdın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) parçacıklarını yok edebildiği belirtildi. Kağıt, çinko ve gümüş içerikli özel kimyasallarla yapılırken virüsleri, bakterileri ve mayaları öldürdüğü bildirildi.

YÜZDE 99'U BİR DAKİKA İÇİNDE YOK OLUYOR

İnsan cildi için güvenli olduğu söylenen kağıdın yüzeyindeki mikropların yüzde 99'unun bir dakika içinde yok olduğu belirtiliyor.

Çekya'da bilim insanları, koronavirüsü yüzde 99 oranında yok eden kağıt üretti

Yapılan testlerin, 10 dakika içinde bu tür kağıtlara düşen koronavirüs partiküllerinin yüzde 70'inin öldüğünü ve 30 dakika içinde tamamen kaybolduğunu gösterdiği ifade edildi.

Çekya'da bilim insanları, koronavirüsü yüzde 99 oranında yok eden kağıt üretti

Kaynak: DHA

Son Dakika Dünya Çekya'da bilim insanları, koronavirüsü yüzde 99 oranında yok eden kağıt üretti - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (1)

Son Dakika

Boş arazide ölmeden önce uyuşturucu alan genç adamın cansız bedeni bulundu Güne yükselişle başlayan altının gram fiyatı 442,5 liradan işlem görüyor Eski hocası, Salih Uçan'ın Galatasaray'la anlaştığını söyledi 2021'in ilk yarısında bedelli askerlik ücreti 39 bin 788 lira oldu Türkiye'nin en doğusunda görev yapan Mehmetçik, yeni kamuflajlarını giymeye başladı Kemal Sunal'ın Türk sinema tarihine damga vuran 'Doktor Civanım' filmi gerçek oldu Optimar anketinde en beğenilen siyasetçi Cumhurbaşkanı Erdoğan oldu, ikinci sırada Selahattin Demirtaş var Acun Ilıcalı'nın jüri üyesi Murda'ya Tarkan'dan şok: Ya klibi kaldırın ya da size dava açacağız