Son dakika haberleri... İsrail polisleri ile Ultra-Ortodoks Yahudiler arasında çıkan arbedede 3 polis yaralandı - Son Dakika

Son dakika haberleri... İsrail polisleri ile Ultra-Ortodoks Yahudiler arasında çıkan arbedede 3 polis yaralandı

11.01.2021 20:29
Son dakika haberleri... İsrail polisleri ile Ultra-Ortodoks Yahudiler arasında çıkan arbedede 3 polis yaralandı, System.String[]

Son dakika haberleri... İsrail polisleri ile Aşdod kentinde Tevrat eğitimi veren bir okulun kapatılmasını protesto eden Ultra-Ortodoks Yahudiler (Harediler) arasında çıkan arbedede 3 polis yaralandı.

İsrail polisleri ile Aşdod kentinde Tevrat eğitimi veren bir okulun kapatılmasını protesto eden Ultra-Ortodoks Yahudiler (Harediler) arasında çıkan arbedede 3 polis yaralandı.

İsrail Kamu Yayın Kuruluşu KAN'ın haberine göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerine aykırı olarak eğitimlerine devam eden bir okulu kapatmaya gelen belediye görevlilerine, okul öğrencilerinin saldırması üzerine polis güçleri olay yerine çağrıldı.

Bunun üzerine Haredilerden yüzlerce genç ile polis güçleri arasında arbede çıktı. Olaylarda 3 polis yaralandı, kamu düzenini bozmaktan 15 gösterici gözaltına alındı.

?????- Ultra Ortodoks Yahudiler

İsrail nüfusunun yüzde 10'unu oluşturan Ultra-Ortodoks Yahudiler (Harediler), toplumun diğer kesimleriyle en çok entegrasyon sorunu yaşayan grup olarak öne çıkıyor.

Ağırlıklı olarak Kudüs ve Bney Brak şehirlerinde yaşayan Haredilerin büyük çoğunluğu, "dini vecibelerini yerine getiremeyecekleri" gerekçesiyle askere gitmeyi reddediyor. Harediler, laik eğitim sistemini de kabul etmeyerek sadece dini eğitim veren kendi okullarına devam ediyor.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Son dakika haberleri... İsrail polisleri ile Ultra-Ortodoks Yahudiler arasında çıkan arbedede 3 polis yaralandı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Büyük travma! Ruslar Türk SİHA'larını böyle vurdu ama yalnızca animasyonda Büyük travma! Ruslar Türk SİHA'larını böyle vurdu ama yalnızca animasyonda Annesinin eski eşini sokak ortasında pompalı ile taradı! Kan donduran anlar kamerada Annesinin eski eşini sokak ortasında pompalı ile taradı! Kan donduran anlar kamerada Melisa Döngel gece havuza girdi, bikinisiyle sosyal medyayı salladı Melisa Döngel gece havuza girdi, bikinisiyle sosyal medyayı salladı Torbalı Belediye Başkanı Ramazan İsmail Uygur hayatını kaybetti Torbalı Belediye Başkanı Ramazan İsmail Uygur hayatını kaybetti Rusya, Çekya'nın Moskova Büyükelçiliği'nin 20 çalışanını sınır dışı etti Rusya, Çekya'nın Moskova Büyükelçiliği'nin 20 çalışanını sınır dışı etti Harun Tekin, yaptırdığı penaltıyı kurtardığı anda gözyaşlarına boğuldu Harun Tekin, yaptırdığı penaltıyı kurtardığı anda gözyaşlarına boğuldu Ezel dizisinin Ömer'i İsmail Filiz, 'Barbaroslar'a transfer oldu Ezel dizisinin Ömer'i İsmail Filiz, 'Barbaroslar'a transfer oldu Türk mankene 'Otel odası' soran PSG'nin yıldızı Kylian Mbappe'nin mesajları ifşa edildi Türk mankene 'Otel odası' soran PSG'nin yıldızı Kylian Mbappe'nin mesajları ifşa edildi