Son Dakika Haberleri: Hatay 4,1 Büyüklüğündeki Depremle Sallandı

Hatay 4,1 Büyüklüğündeki Depremle Sallandı

28 gün önce

Hatay Samandağ'da saat 08.35'te 4,1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremde herhangi can ve mal kaybı olmadı.

Hatay'ın Samandağ ilçesinde 4.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin 9,5 kilometre derinlikte gerçekleştiği belirlendi.

Bogaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nden alınan bilgiye göre, saat 08.35'te merkez üssü Samandağ ilçesi olan 4.1 büyüklüğünde deprem kaydedildi. AFAD ise depremin büyüklüğünü 4 olarak açıkladı.

ANTAKYA MERKEZ VE ÇEVRE İLÇELERDEN DE HİSSEDİLDİ

Yerin 9,5 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem Antakya merkez ve çevre ilçelerden de hissedildi.

Depremde herhangi can ve mal kaybının olmadığı bildirildi.

BURSA DA 3,2 BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ DEPREMLE SALLANDI

Gemlik Körfezinde sabah saatlerinde Richter ölçeğine 3.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi Başkanlığı'nın merkez üssünü Bursa'nın Mudanya ilçesinin 1.88 kilometre açıkları olarak saptadığı deprem, saat 07.24'te meydana geldi. Yerin 6.96 kilometre derinliğinde olan Gemlik Körfezi'ndeki deprem, Mudanya'da da hissedildi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise depremin merkez üssünü Mudanya ilçesinin Altıntaş Mahallesi, büyüklüğünü ise 2.9 olarak açıkladı.


YORUMLAR


Survivor Ecem, Kendisini Enerji Yükleme Bahanesiyle İstismar Eden Kişiden Şikayetçi Oldu Şoförden Örnek Davranış! Kullandığı Otobüsü Durdurup, Yere Düşen Türk Bayrağını Kaldırdı Ankara'da Belediye Otobüsünde Taciz İddiasına Gözaltı