İYİ Parti'den Bahçeli'nin Sözlerine Sert Cevap: En Son Konuşacak İnsandır - Son Dakika

İYİ Parti'den Bahçeli'nin Sözlerine Sert Cevap: En Son Konuşacak İnsandır

2 yıl önce

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan İYİ Parti Sözcüsü Aytun Çıray, Bahçeli'nin "Hanımefendinin arkasında durun" sözlerine "Bahçeli, demokrasi konusunda en son konuşacak insandır" şeklinde yanıt verdi.

İYİ Parti'den Bahçeli'nin Sözlerine Sert Cevap: En Son Konuşacak İnsandır, System.String[]

Olağanüstü kongre kararının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan İYİ Parti Sözcüsü Aytun Çıray, Meral Akşener'i yeniden aday göstereceklerini belirtti. MHP Lideri Bahçeli'nin "Hanımefendinin arkasında durun" şeklindeki çıkışına da yanıt veren Çıray, "Sayın Bahçeli, en son konuşacak kişidir. Birisi kongre çağrısı yapar, birisi kongreden korkar. Herkes kendi işine bakmalı. Sayın Bahçeli'nin bu tür açıklamalarını sıtma nöbeti olarak değerlendiriyorum" dedi.

AKŞENER ADAY GÖSTERİLECEK

İYİ Parti kurultay kararını yaptığı basın toplantısıyla açıkladı. İYİ Parti Genel Sekreteri Aytun Çıray, ilk yapılacak kongrede Meral Akşener'i ortak imzayla genel başkanlığa aday göstereceklerini açıkladı.

"DEMOKRASİ İÇİN DÖNÜM NOKTASI OLMASINI TEMENNİ EDİYORUZ"

İYİ Parti'nin olağanüstü kurultayı hakkında Çıray şunları söyledi: "Ortaya çıkan yeni rejimde yeni siyasetin nasıl olacağı konusunda fikir alışverişi yapılan bir toplantı yapıldı. Son günde serbest konuşma içerisinde yönetime eleştiriler ve takdirler söylendi. Sayın Genel Başkan Türk siyasi tarihinde pek az görülen bir sorumlulukla olağanüstü büyük kurultay çağrısı yaptı ve tüzüğün kendisine verdiği yetkiyle bu kararı aldı. Bu kararın Türkiye demokrasisi için bir dönüm noktası olmasını diliyoruz.

BÜYÜK KURULTAY AĞUSTOS AYI İÇERİSİNDE YAPILACAK

Daha sonra bir tweet atarak aday olmayacağını belirtti. Bu kendi kararıdır. En alt kademeden en üst kademeye kadar başka bir irade ortaya çıktı. Sayın Genel Başkan hepimizin imzasıyla Genel Başkan adayı gösterilmesidir. Bu bizim ortak kararımızdır. Büyük kurultayı Ağustos ayı içerisinde yapma kararı alınmıştır. "

"BAHÇELİ BU KONUDA KONUŞACAK EN SON KİŞİDİR"

Çıray, MHP lideri Bahçeli'nin açıklamalarına ilişkin olarak, "Sayın Bahçeli, demokrasi konusunda en son konuşacak adamdır. Birisi kongrelerden korkar, birisi kendisi çağrı yapar. Sayın Bahçeli'nin bu tür açıklamalarını sıtma nöbeti olarak değerlendiriyorum. Herkes kendi işine bakmalı, bizim bir terbiyemiz var. Biz başka siyasi partilerin içişlerine karışmayız, aynı terbiyeyi biz de bekliyoruz." dedi.

İYİ Parti'den Bahçeli'nin Sözlerine Sert Cevap: En Son Konuşacak İnsandır

Haber Yayın Tarihi: 23.07.2018 12:13 Son Dakika

Elazığ depremini önceden bilen Naci Görür'den yeni uyarı: 5 ilde ciddi tehlike var
Acun Ilıcalı'nın programında depremzedeler için rekor bağış toplandı Çinli hemşirenin videosu tüm dünyayı salladı: Hükümet yalan söylüyor, enfekte sayısı 90 bin

Son Dakika Haberleri